خانه / تازه های موبایلی / فارسی شدن پیامهای امنیتی تلگرام برای کاربران ایرانی

فارسی شدن پیامهای امنیتی تلگرام برای کاربران ایرانی

در سال‌های اخیر، دولت تلاش زیادی کرد تا فعالیت شبکه‌های اجتماعی را ساماندهی کرده و فضایی مناسب برای دسترسی مردم به این برنامه‌ها ایجاد کند. در این میان، پیام‌رسان تلگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌ های اجتماعی در ایران است که البته انتقادات زیادی به مسائل امنیتی در آن شده است. اکنون مدتی است که پیام های امنیتی تلگرام به زبان فارسی ارسال می‌شوند تا با این کار قدم مثبتی در جهت تامین امنیت کاربران این شبکه برداشته شود.
در سال‌های اخیر، مخالفت‌های زیادی با فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی از جمله تلگرام شده و مراجع مختلف نیز سخت‌گیری‌های زیادی را در این مورد کرده‌اند؛ اما پس از فیلتر شدن شبکه‌ی اجتماعی وی چت که در زمان دولت قبل صورت گرفته بود، دیگر شاهد چنین اتفاقی نبودیم و فعالیت بیشتر شبکه‌های اجتماعی در ایران ادامه پیدا کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در طی این سال‌ها بارها تاکید کرد که به دلیل موضوعات اقتصادی، دولت مخالف قطع دسترسی مردم به شبکه‌های اجتماعی است. البته محمود واعظی بر رعایت موضوعات اخلاقی و ارزش‌های اسلامی نیز تاکید کرده و این مسائل را خط قرمز فعالیت این شبکه‌ها می‌داند. به این ترتیب اگر شبکه‌ای بخواهد در ایران فعالیت داشته باشد باید همکاری‌های لازم را در این خصوص انجام دهد. بر همین اساس در ماه‌های گذشته، دولت و به ویژه وزارت ارتباطات مذاکرات زیادی را با مدیران تلگرام انجام دادند و در نهایت قرار شد تا این شرکت با دولت همکاری داشته باشد.
فارسی شدن پیام های امنیتی تلگرام
اکنون و با توجه به اهمیت موضوع امنیت فضای مجازی، مدتی است که پیام های امنیتی تلگرام علاوه بر متن انگلیسی با ترجمه‌ی فارسی نیز برای کاربران ارسال می‌شود. به عنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید تلگرام خود را بر روی لپ‌تاپ، تبلت، رایانه و یا هر دستگاه دیگری نصب کنید، در آغاز یک کد امنیتی برای شما ارسال می‌شود. این پیام امنیتی تلگرام در گذشته تنها با توضیحات انگلیسی ارسال می‌شد اما به تازگی ترجمه‌ی فارسی آن هم ارسال می‌شود تا مشکلات مربوط به هک کاربران و سوءاستفاده از حساب‌های آن‌ها کمتر شود.

168همچنین بعد از نصب تلگرام بر روی دستگاه جدید، پیام امنیتی دیگری نیز برای کاربر ارسال می‌شود که این پیام هم به تازگی به زبان فارسی برگردانده شده است. در هر صورت این اقدام تلگرام می‌تواند گام مثبتی در جهت تامین امنیت بیشتر کاربران این شبکه محسوب شود.

239

منبع : Isna …

همچنین ببینید

ios 11 به صورت رسمی معرفی شد; دستیار صوتی هوشمند تر و اضافه شدن قابلیت درگ اند دراپ در آیپد

iOS یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های جهان است که کاربران زیادی دارد. در این میان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *