خانه / تازه های موبایلی / گزارش ها حاکی از استفاده دوباره اپل از فولاد ضد زنگ در شاسی آیفون 8 است

گزارش ها حاکی از استفاده دوباره اپل از فولاد ضد زنگ در شاسی آیفون 8 است

با توجه به اطلاعات منتشر شده در مجله «DigiTimes» و به نقل از یک منبع تایوانی، اپل برای ساخت شاسی نسل بعدی آیفون ها تأمین کننده فاکسکان را کنار گذاشته و به فولاد ضد زنگ ساخته شده توسط کمپانی «Jabil» روی آورده است.

آخرین موبایل اپل که در طراحی آن از فولاد ضد زنگ استفاده شده بود، آیفون 4s بود که شاسی آن توسط دستگاه برش CNC تولید و در بین دو صفحه شیشه ای در پشت و جلو قرار گرفت. شرکت اپل از آیفون 5 به بعد آلومینیوم را به دلیل سبکی و در عین حال مقاومت مطلوب به استیل ترجیح داد و تمام محصولات خودش از آیفون 7 و اپل واچ گرفته تا مک بوک ها را بر پایه آن توسعه داد.

اکنون شایعه شده که کوپرتینویی ها بار دیگر برای تولید آیفون 8 به استفاده از فولاد بازگشته اما مراحل ساخت آن به کلی با آنچه در آیفون 4 و آیفون 4s استفاده می شد، متفاوت است. در واقع طبق شایعات به نظر می رسد اپل از متد آهنگری به جای روش مرسوم ریخته گری استفاده خواهد کرد.

در روش آهنگری، فولاد ضد زنگ به وسیله پرس کاری شکل داده می شود که در مقایسه با روش های مرسوم صلبیت فوق العاده ای را به ارمغان می آورد. گفتنی است که با توجه به تمایل شدید اپل به ساخت محصولات با کیفیت عالی، برخی از جزئیات مانند رزوه درونی پیچ ها نیاز به ابزار CNC خواهند داشت.

همچنین ببینید

ios 11 به صورت رسمی معرفی شد; دستیار صوتی هوشمند تر و اضافه شدن قابلیت درگ اند دراپ در آیپد

iOS یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های جهان است که کاربران زیادی دارد. در این میان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *