بی‌شک همه شما حداقل یکبار خراب‌‌شدن ال‌سی‌دی را تجربه کرده‌اید. ال‌سی‌دی دستگاه شما براثر چه اتفاقی آسیب دید؟ شما برای تعمیر ال‌سی‌دی خود چه اقدامی کردید؟ 
قطعا سلامت همه بخش‌های سخت‌افزاری گوشی اهمیت دارد اما سلامت برخی قطعات، حیاتی است و بدون آن‌ها اسمارت‌فون شما عملا ناکارآمد خواهد بود.ال‌سی‌دی یکی از همین قطعات حیاتی است.هرگونه خلل در این بخش برای کاربران ناخوشوآیند خواهدبود و در مواردی استفاده از گوشی را غیر ممکن می‌کند.   


در این مقاله به بررسی ال‌سی‌دی‌های آسیب‌دیده آیفون 11 خواهیم پرداخت. اگر شماهم یکی از صاحبان گوشی‌های کمپانی اپل هستید؛ از حساسیت بالای قطعات و هزینه‌های گزاف هر قطعه مطلع هستید.
همین مسئله نگرانی کاربران را بیشتر کرده آنها را درمورد تعویض ال‌سی‌دی آیفون11 مردد می‌کند.اگر ال‌سی‌دی آیفون 11 شما دراثر ضربه  فشار،شکسته،سیاهشده یا از کار افتاده؛ پیشنهاد می‌کنیم با ما دربررسی علل خرابی  ال‌سی‌دی آیفون، نشانه‌های آن و راه‌‌حل‌های موجود برای تعمیر این قطعه،همراه باشید.

چه زمانی ال‌سی‌دی آیفون 11 نیاز به تعویض دارد؟

همان‌طور که می‌دانید ال‌سی‌دی‌ها، بیشتر از دیگر قسمت‌ها درمعرض آسیب قرار می‌گیرند؛ و آسیبی که به هر قسمت از آنها وارد می‌شود علائم و نشانه‌های به‌خصوصی دارد که در اینجا علل خرابی ال‌سی‌دی و نشانه‌های آن را  به اختصاربیان خواهیم کرد.     

شکستن ال‌سی‌دی آیفون 11

یکی از شایع‌ترین عواملی که منجر به تعویض ال‌سی‌دی آیفون می‌شود؛ شکستگی ال‌سی‌دی براثر ضربه، فشار، سقوط از ارتفاع و... است.    
این اتفاق بسیاری از کاربران را دچار اشتباه می‌کند؛ آن‌ها با مشاهده آثار شکستگی در صفحه‌نمایش آیفون خود به سرعت به فکر تعویض ال‌سی‌دی می‌افتند در صورتی که درهمه موارد هم نیازی به تعویض ال‌سی‌دی نیست.صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند را 3بخش گلس،تاچ و ال‌سی‌دی تشکیل می‌دهد.درصورت بروز هرگونه آسیب به بخش‌های متفاوت واکنش متفاوتی خواهید دید.


اگر نمایشگر آیفون شما در اثر ضربه و فشار شکست؛  پیش از هر اقدامی خودتان دست به‌کار شوید و بررسی‌های اولیه را انجام دهید.ابتدا عملکرد تاچ و ال‌سی‌دی را به‌طور کامل بررسی کنید اگر ال‌سی‌دی شما قادر به پخش محتوا بدون هیچ مشکلی بود و تاچ به‌طور کامل و جاافتادن در نقطه‌ای عمل می‌کرد؛خوشبختانه ال‌سی‌دی آیفون شما سالم است و تنها به گلس آسیب وارد شده و این قطعه با هزینه نسبتا پایین‌تر قابل تعویض خواهد بود.
اما درشرایطی که درعملکرد تاچ و ال‌سی‌دی خللی مشاهده کردید؛به‌احتمال بسیار زیاد این قطعات دچار مشکل شدند و نیاز به تعویض دارند.دراین صورت حتما با تعمیرکار مجرب مشورت کنید.

سیاه‌شدن نمایشگر آیفون 11

گاهی آسیب وارده شده به نمایشگر منجر به سیاه‌شدن ال‌سی‌دی می‌شود که این مورد هیچ جای سوالی برای کاربر باقی نمی‌گذارد و سوختگی ال‌سی‌دی کاملا واضح است. 

مشاهده خطوط و لکه‌های رنگی 

دربرخی موارد در نمایشگر آیفون هیچ اثری از شکستگی مشاهده نمی‌کنید اما به‌محض روشن شدن دستگاه در صفحه خطوط و لکه‌های رنگی خودنمایی می‌کنند؛متاسفانه در این حالت نیز  به ال‌سی‌دی آیفون شما آسیب جدی وارد شدخ و تنها راه‌حل موجود تعویض این قطعه است.

جاافتادن تاچ در آیفون 11

در مواردی هیچ نشانه‌ای از خرابی صفحه‌نمایش در ظاهر مشاهده نمی‌شود و ال‌سی‌دی قادر به نمایش محتوا بدون هیچ خللی است؛اما تاچ دستگاه عمل نمی‌کند یا در برخی نقاط جامی‌افتد. دراین‌‌صورت تاچ آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد.اما باتوجه به اتصال و یکپارچگی تاچ و ال‌سی‌دی، تفاوتی ندارد کدام بخش اسیب دیده هر دو قطعه تعویض خواهد شد.     

آبخوردگی ال‌سی‌دی آیفون 11

همان‌طور که می‌دانید رطوبت،تاثیر بسیار مخربی در گوشی‌ها دارد و در صورت نفوذ به هر بخش اثر منفی و جبران‌ناپذیری از خود به جای خواهد گذاشت.
البته ناگفته نماند که کمپانی اپل، ایفون 11 را ضدآب طراحی کرده اما اگر رطوبت به داخل دستگاه نفوذ کند،منجر به سوختگی ال‌سی‌دی خواهدشد. 

از اصل‌بودن ال‌سی‌دی آیفون11 مطمئن شوید! 

یکی مسائل مهمی که درمورد تعویض ال‌سی‌دی ایفون 11 حائز اهمیت است؛مسئله اصل‌بودن این قطعه است.اگر ال‌سی‌دی آیفون11 با قطعه غیراورجینال تعویض گردد نه‌تنها نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت و عملکرد تاچ و وضوح تصویر خوشایند نیست بلکه صدمات مخرب دیگری نیز در بخش‌های دیگر دستگاه وارد خواهدآمد. اما متاسفانه تشخیص اصل بودن این قطعه کار آسانی نیست و نیاز به کمک یک فرد متخصص و مجرب است.

 تعویض ال‌سی‌دی را به تعمیرکار مجرب بسپارید.

از آن‌جایی که محصولات اپل خصوصیات منحصر به‌فرد و ویژه‌ای دارند؛نه‌تنها محصولات گران‌قیمتی هستند بلکه قطعات آن‌ها نیز با هزینه بسیار بالایی دارند و متاسفانه در تعمیر و تعویض قطعات آیفون سواستفاده بسیاری می‌شود. به‌طور مثال تعمیرکار ال‌سی‌دی آیفون شما را با قطعه درجه 2و3 یا ال‌سی‌دی یک آیفون دسته دوم با هزینه‌ای بسیار بالا  تعویض می‌کند.


درمواردی تعمیرکار به دلیل عدم تجربه و مهارت کافی در خصوص آیفون‌ها،نه تنها به تعمیر دستگاه شما کمکی نمی‌کند بلکه سبب آسیب‌رسیدن به بخش‌های دیگر نیز می‌شود.در نتیجه درانتخاب یک تعمیرکار امین و مجرب دقت کنید.       

نتیجه‌گیری

دراین مقاله قصد داشتیم شما را با ویژگی‌ ال‌سی‌دی آیفون11  و علائم خرابی آن آشنا کرده و روش‌های حل این مشکل را بررسی کنیم.تا با دید وسیع‌تر وآگاهانه‌تر درمورد تعویض ال‌سی‌دی آیفون11  تصمیم بگیرید.
امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.