لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعویض ال سی دی شیائومی Note8 pro 

تعویض ال سی دی شیائومی Note8 pro 

اگر ال‌سی‌دی گوشی شیائومی Note8 Pro شما شکسته، سوخته، آب‌خورده و به دنبال راهی برای تعمیر آن هستید؛ صفحه درستی را انتخاب کرده‌اید.
بی‌شک آسیب‌دیدن ال‌سی‌دی گوشی‌هایمان، اتفاقی بسیار آزاردهنده است و بدتر از آن، پیدا کردن راهی برای حل این مشکل است که به‌شدت دشوار زمان‌بر خواهدبود و ما را از بسیاری از برنامه‌هایمان بازخواهد داشت. 


به‌خصوص که ال‌سی‌دی در گوشی‌های هوشمند، قطعه‌ای ضروری و غیرقابل حذف است و بدون وجود این قطعه، دستگاه شما عملا ناکارآمد خواهد بود.
حال در این موقعیت دشوار وظیفه کاربران چیست؟
به‌طور کلی آگاهی از بخش‌مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یک گوشی نیاز همه کاربران گوشی‌های هوشمند است تا درصورت بروز هر اتفاق و آسیبی با مشکل بوجود آمده تا حدودی آشنا باشند.

چه زمانی ال‌سی‌دی شیائومیNote8 pro نیاز به تعویض دارد؟

 با توجه به حساسیت بالای این قطعه و اینکه از 3بخش مجزا با وظایف متفاوت تشکیل شده،کار ما را کمی سخت‌تر کرده است.در اینجا قصد داریم بخش‌های مختلف ال‌سی‌دی و نشانه‌های آسیب وارد شده در هر بخش را باکمک هم بررسی کنیم. 

 

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

پیش از هر توضیحی باید بگوییم: ال‌سی‌دی شیائومی نوت8 پرو که موضوع بحث این مقاله است و به‌طور کلی تمامی ال‌سی‌دی‌های گوشی‌های هوشمند براثر عواملی نظیر ضربه،فشار،آبخوردگی،سقوط از ارتفاع یا حرارت زیاد آسیب می‌بینند که هر کدام با علائم به‌خصوصی همراه هستند.

بررسی تاچ و ال‌سی‌دی شیائومی Note 8 Pro

نمایشگر Note8 Pro شما ممکن است در اثر ضربه و فشار و...آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته‌باشد که البته این آسیب‌ها به شکل‌های متفاوتی خود را نشان می‌دهند.

مشاهده آثار شکستگی در ال‌سی‌دی 

یکی از شایع‌ترین نشانه‌هایی که در نمایشگر آسیب‌دیده مشاهده می‌شود؛ شکستگی ال‌سی‌دی براثر ضربه و فشار است که اغلب منجر به از کار افتادن تاچ و عدم نمایش محتوا در نمایشگر می‌شود.

سیاه‌شدن صفحه نمایش

سیاه‌شدن صفحه نمایش،یکی دیگر از نشانه‌های خرابی ال‌سی‌دی نوت8 پرو است.در این حالت پس از ضربه وفشار وارد شده به گوشی، ال‌سی‌دی کاملا سیاه شده و کاملا از کار میافتد. 

مشاهده خطوط و لکه‌های رنگی 

در مواردی شما هیچ اثری از شکستگی در نمایشگرخود مشاهده نمی‌کنید و ال‌سی‌دی قادر به نمایش محتوا هم هست.اما در نمایشگر خطوط و لکه‌های رنگی به چشم می‌خورد؛که متاسفانه این لکه‌ها و خطوط بیان‌گر این است که ال‌سی‌دی  شما آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد.

کارنکردن یا جاافتادن تاچ

گاهی نیز هیچ نشانه‌ای در از خرابی در ال‌سی‌دی مشاهده نمی‌شود و ظاهرا همه‌چیز مانند سابق است.اما،تاچ دستگاه عمل نمی‌کند یا درمواردی کند عمل کرده یا جا می‌افتد.دراین حالت نیز ال‌سی‌دی شما نیاز به تعویض دارد. 

آبخوردگی ال‌سی‌دی 

قطعا همه شما از تاثیرات مخرب آب و رطوبت بر گوشی باخبر هستید. نفوذ هرگونه رطوبت به داخل دستگاه تاثیرات مخرب بسیاری روی آن خواهد داشت که یکی از این تاثیرات از کارافتادن تاچ و ال‌سی‌دی خواهدبود.  

بررسی گلس شیائومی Note8 Pro

 پیش از هر توضیحی باید بگوییم: گلس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
گلس یک لایه شیشه‌ای برروی تاچ وال‌سی‌دی است که وظیفه محافظت از نمایشگر را بر عهده دارد. البته ناگفته نماند که این لایه محافظ بخشی از ال‌‌سی‌دی است و با گلسی که به‌صورت جداگانه خریداری می‌کنیم متفاوت است.
این محافظ بیشتر از تاچ و ال‌سی‌دی در معرض آسیب قرار می‌گیرد و تنها یک راه برای تشخیص گلس آسیب‌دیده وجود دارد.
اگر صفحه‌نمایش گوشی شیائومی Note8 pro براثر ضربه یا فشار بشکند اما تاچ و ال‌سی‌دی عملکرد سابق را داشته باشند؛ تنها به گلس آسیب وارد شده و با هزینه نسبتا مناسب‌تر تعویض خواهد شد.       

از اصل‌بودن ال‌سی‌دی خودمطمئن شوید. 

تا چه اندازه از اصل بودن ال‌سی‌دی که قصد تعویض آن را دارید،مطمئن هستید؟! 
همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین مسئله‌ای که درمورد تعویض ال‌سی‌دی و به‌طورکلی همه بخش‌های سخت‌افزاری یک گوشی باید به آن توجه شود؛ مسئله اصل بودن آن قطعه است.اگر درمورد این مسئله سهل‌انگاری کنید؛نه‌تنها ال‌سی‌دی شیائومی Note8 از کیفیت مطلوبی بهره نمیبرد بلکه قطعا با مشکلات جبران‌ناپذیری مواجه خواهید شد. 


چگونه ال‌سی‌دی اصل را از غیراورجینال تشخیص دهیم؟!
 درجواب باید بگوییم:متاسقانه تشخیص این مسئله،کار راحتی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است.   

 تعویض ال‌سی‌دی را به چه کسی بسپاریم؟

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند برای تعویض و تعمیر ال‌سی‌دی گوشی‌هایشان و انتخاب تعمیرکار موبایل مردد می‌شوند.
انتخاب تعمیرکار موبایل تا چه اندازه اهمیت دارد؟
برای اینکه از تعویض ال‌سی‌دی خود نتیجه مطلوبی بگیریم؛مستلزم انتخاب تعمیرکاری مجرب و متخصص و قابل اعتماد است؛ تا گوشی ما را به‌درستی عیب‌یابی کرده و با تخصص، تجهیزات به‌روز و استفاده از بهترین قطعات 
تعمیر کند.

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه

 نتیجه‌گیری

دراین مقاله قصد داشتیم  شناخت شما نسبت به ال‌سی‌دی شیائومی Note8 Pro ، نشانه‌های خرابی آن و روش‌های حل این مشکل بیشتر کنیم تا آگاهانه‌تر در مورد تعویض این قطعه مهم و حیاتی تصمیم گیری کنید. 
امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

 

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات