گلکسی S20 سامسونگ که در فوریه سال 2020 به بازار جهانی عرضه شد، توجه علاقه‌مندان و کاربران زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب کرد!

این گوشی دارای یک باتری قدرتمند 4000 میلی‌آمپری است که به خوبی پاسخگوی بازی های طولانی مدت است؛ اما به هر حال عمر این باتری‌های لیتیوم پلیمری هم روزی به پایان می‌رسد و شما نیاز به تعویض باتری پیدا خواهید کرد.

در این مقاله تخصصی تا انتها همراه ما باشید تا تعویض باطری گلکسی S20 را به طور کامل برایتان شرح دهیم.

عوامل خرابی باطری گلکسی S20

تاثیر حرارت روی باتری گلکسی S20: مهم‌ترین عامل موثر در خرابی باتری گلکسی S20 حرارت است. این حرارت ممکن است ناشی از جسم داغ خارجی یا گرمای تولید شده از سایر قطعات گوشی نظیر پردازنده باشد.

برای مثال، هنگام اجرای بازی‌های گرافیکی سنگین به مدت طولانی، گرمای زیادی تولید می‌شود که این گرما می‌تواند روی باتری تاثیر بگذارد.

برخی شایعات نیز درمورد خرابی باتری براثر قرارگیری طولانی مدت دستگاه روی شارژ وجود دارد؛ اما علت اصلی خرابی باتری، زمان قرارگیری دستگاه در شارژ نیست، بلکه حرارتی است که در این بازه زمانی تولید می‌شود.

از شارژرهای غیر اورجینال استفاده نکنید!

یکی دیگر از دلایل خرابی و ضعیف شدن باتری گلکسی اس 20 سامسونگ، استفاده از شارژرهای غیر اصلی و درجه 2 است! مجموعه موبایل‌آباد همیشه کاربران را به استفاده از محصولات و شارژرهای اورجینال و درجه یک سفارش می‌کند.

شارژهای غیر اورجینال تاثیرات مخربی در باتری ایجاد می‌کنند. شاید کمی عجیب باشد اما در برخی موارد علت انفجار گوشی‌ها، استفاده از شارژهای غیراورجینال اعلام شده است.

برای شارژ گلکسی S20 خود به فکر منبع تغذیه مناسب باشید!

برق شهر تنها یکی از منابع تغذیه هست که کاربران از آن استفاده می‌کنند؛ اما به غیر از آن، این روزها کاربران زیادی هستند که همیشه یک پاوربانک همراه خود دارند! اما آیا این پاوربانک‌ها به باتری گوشی آسیب وارد می‌کنند؟!

پاسخ این است: بله اما در طولانی‌مدت! در نتیجه توصیه می‌شود که به طور مرتب از پاوربانک استفاده نکنید.
منبع تغذیه دیگری که برخی کاربران از آن استفاده می‌کنند، شارژر فندکی ماشین است. در این حالت بعضا  موارد سوختگی گوشی نیز مشاهده شده است! در نتیجه اصلا آن را پیشنهاد نمی‌کنیم!

آیا رطوبت نیز در خرابی باتری موثر است؟!

بله، رطوبت تاثیرات مخربی روی باتری‌ها دارد وباتوجه به اینکه گلکسی S20از گواهی استاندارد IP68 بی بهره است درمقابل رطوبت مقاوم نبوده و نفوذ هرگونه رطوبت درآن، سبب خرابی باتری می‌شود.

آیا تعویض باتری گلکسی S20 سامسونگ نیاز به متخصص دارد؟!

در این مورد به طور قطع باید بگوییم بله! تعمیر و تعویض باتری گلکسی S20 نیازمند یک متخصص کاربلد در حوزه تعمیرات سامسونگ است؛ چراکه در غیر این صورت به احتمال زیاد ال سی دی گلکسی S20 شما دچار شکستگی می‌شود و باید علاوه بر هزینه باتری، هزینه ال سی دی گلکسی S20 را نیز بپردازید...

تعویض باتری گلکسی S20 خود را به چه تعمیرکاری بسپاریم؟!

اگر بخواهیم صادقانه به شرایط فعلی بازار نگاه کنیم، باید بگوییم که در حال حاضر نمی‌توانید موبایل خود را به هر تعمیرکاری بسپارید! زیرا علاوه بر تخصص و مهارت، مسائل مهم‌تری از جمله حفظ حریم و اطلاعات کاربران نیز مطرح می‌شود که هر تعمیرکار یا مغازه‌ای الزاما به آن پایبند نیست!

در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که به مراکز و مجموعه‌های معتبر که در سطح کشور فعالیت می‌کنند مراجعه بفرمایید که حتی در صورت بروز هر اتفاق خاصی، بتوانید به راحتی مشکل را از آن مجموعه پیگیری کنید.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را در ارتباط با تعمیر و تعویض باتری گلکسی S20 سامسونگ راهنمایی کنیم. درست است که حساسیت تعویض باتری این گوشی بالا رفته است و امکان آسیب به ال سی دی آن وجود دارد؛ اما دلیل بر نشدنی بودن آن نیست!

در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که گلکسی S20 خود را به مراکز معتبر و حرفه‌ای ببرید و باتری خراب موبایل‌تان را با یک باتری اورجینال و نو تعویض کنید!