به دلیل مشغله های بسیار زیاد این روزها، ممکن است پین یا پترن گوشی خود را به فراموشی سپرده باشید. با انجام دادن راههای زیر می توانید این مشکل را به سادگی رفع نمایید:

بازیابی رمز گوشی شما با استفاده اکانت جیمیل

بارها پیش آمده که برای استفاده از سیستم خدمات تلفن همراه خود به خصوص گوشی سامسونگ اکانت گوگل نیاز باشد که وارد کنید تا جیمیل با گوشی شما سینک شود.

 بازیابی رمز گوشی

اگر شما رمز خود را چندین دفعه اشتباه وارد نمایید روی صفحه هشداری نمایش داده می شود که شما آدرس اکانت جیمیل خود را وارد می نمایید.

پس از ارسال جیمیل خود از گوشی سامسونگ خود یا هر برند دیگر یک کد به ایمیل شما ارسال می شود و با مراجعه به ایمیل خود و وارد کردن کد به گوشی خود وارد شده و یک رمز جدید انتخاب نمایید.

 

find my mobile: این مورد فقط برای گوشی های سامسونگ به کار می رود :

شرایط خاص بعدی مربوط به مدل گوشی شما می‌شود! اگر برند گوشی شما سامسونگ باشد  و اکانت سامسونگ شما هم در گوشی فعال باشد، می‌تواند با مراجعه به سرویس تحت وب Find My Mobile  سامسونگ نسبت به باز کردن قفل گوشی اندروید خود اقدام کنید. برای ورود به صفحه این سرویس بر روی این قسمت کلیک کنید. استفاده از سرویس Find My Mobile  سامسونگ هم به راحتی قابل انجام است. شما برای باز کردن قفل موبایل اندروید خود قفل بایستی بعد از ورود به اکانت خود بر روی گزینه Unlock my   screen  کلیک کنید.

بازیابی رمز گوشی

ریست فکتوری کردن گوشی و برگرداندن به تنظیمات کارخانه

اگر هیچ موردی از مراحل بالا قابل انجام نبود، شما می توانید برای بازیابی رمز گوشی خود آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. این روش روی تقریبا تمامی گوشی های اندرویدی قابل استفاده است و مشکل شما به سادگی حل خواهد شد.

نکات مهم در انجام این روش:

  • در این روش ممکن است اطلاعات داخل حافظه گوشی شما پاک شود پس برای اطمینان اطلاعات داخل حافظه گوشی را به رم انتقال داده و رم را خارج نمایید.
  • انجام دادن ریست فکتوری در اکثر گوشی ها یکسان است اما اگر روش ما روی گوشی شما کار نکرد ،مدل گوشی خود را در اینترنت سرچ کرده و نحوه factory reset را در آن جستجو نمایید تا مطلع شوید و انجام دهید.

بازیابی رمز گوشی

ابتدا گوشی خود را خاموش نمایید و وقتی صفحه کاملا سیاه شد، دکمه های کم کردن صدا در کناره گوشی (volume down) و پاور (power) یا همان دکمه قفل کردن گوشی را برای چند ثانیه با هم نگه دارید.

سپس بعد از انجام اینکار،گوشی روشن و بوت لودر اندروید (Android’s boot loader) نمایش داده خواهد شد و با دکمه های کم کردن صدا از بین منو ها به سمت پایین حرکت کرده و گزینه Recovery mode را انتخاب و سپس با دکمه پاور آن را اجرا کنید.

در مرحله بعد دکمه پاور و زیاد کردن صدا (volume up) را همزمان نگه دارید تا گوشی در حالت Recovery Mode قرار بگیرد،سپس با استفاده از دکمه های کم یا زیاد کردن صدا بر روی گزینه Wipe data/factory reset بروید و دکمه پاور را برای انتخاب آن فشار دهید.

اندروید شروع به ریکاوری گوشی میکند و وقتی پردازش آن تمام شد گزینه Reboot  system now را انتخاب کنید تا گوشی ریستارت شود به تنظیمات اولیه بدون Password و  Pattern بازگردد.

در صورت یافتن راه جدید در رفع این مشکل، می توانید دیدگاه خود را برای تیم موبایل آباد ارسال نمایید.   منبع خبر : تیم موبایل آباد