گوشی‌های هو‌آوی و به طور کلی گوشی‌های اندرویدی با مشکلات نرم‌افزاری متعددی مواجه می‌شوند،یکی از مشکلات نرم‌افزاری آزاردهنده در گوشی‌های هوآوی روشن نشدن وای‌فای است.عدم اتصال وای‌فای، کابوس همه کاربران گوشی‌های هوشمند است. 

چه عواملی سبب روشن نشدن وای‌فای گوشی هوآوی می‌شود؟

عوامل متعددی سبب روشن نشدن وای‌‌فای گوشی هوآوی می‌شود. گاهی یک مشکل ساده و ابتدایی سبب روشن نشدن وای‌فای می‌شود که به راحتی قابل حل است .
اگر وای‌فای گوشی هوآوی شما روشن نمی‌شود؛پیش از هر اقدامی ابتدا از روشن بودن وای‌فای و تطبیق نام کاربری و رمز وارد شده مطمئن شوید.
در قدم بعد وای‌فای گوشی هوآوی را یکبار خاموش و مجدد روشن کنید؛اگر نتیجه‌ای نداشت از خاموش بودن حالت پرواز، بلوتوث و حالت ذخیره نیرو مطمئن شوید.
بلوتوث: گاهی روشن بودن بلوتوث در گوشی‌های هوآوی و به‌طور کلی گوشی‌های اندرویدی، خلل ایجاد می‌کند و سبب عملکرد ضعیف یا روشن نشدن وای‌فای می‌شود.
حالت پرواز(Airplane Mode ): همان‌طور که‌ می‌دانید حالت پرواز در تلفن‌های همراه سبب غیرفعال شدن تمامی راه‌های ارتباطی مانند تماس، وای‌فای‌، بلوتوث و ...می‌‌شود.پس از خاموش‌بودن حالت پرواز اطمینان حاصل کنید.

حالت ذخیره باتری: حالت ذخیره باتری همان‌طور که از نامش پیداست با کنترل عوامل موثر، مصرف باتری شما را بهینه می‌کند.
اتصال به وای‌فای و مصرف اینترنت هم از جمله عوامل تاثیر گذار در مصرف باتری است بنابراین اگر دستگاه شما در حالت ذخیره نیرو سوییچ شده باشد احتمال متصل نشدن به وای‌فای بسیار است.

فریمور مودم را آپدیت کنید

مشکل روشن نشدن وای‌فای گوشی هوآوی در همیشه هم از دیوایس شما نیست؛گاهی مشکل عدم اتصال به وای‌فای ناشی از بروز یک اختلال در مودم است. بنابراین می‌توانید وارد تنظیمات مودم شده و با آپدیت فریمور آن مشکل عدم اتصال وای‌فای را حل کنید.  

 وای‌فای را مجددا تنظیم کنید

یکی از روش‌های موثر در رفع مشکل وصل نشدن وای‌فای تنظیم مجدد اتصالات وای‌فای است.
به قسمت Setting دستگاه خود رفته و روی گزینه Wifi ضربه بزنید و دست خود را روی نام شبکه‌ای که مشکل عدم اتصال دارد چند ثانیه نگه‌دارید در این مرحله یک پنجره کوچک با چند گزینه نمایان می‌شود. 


با انتخاب گزینه Network Forget  و وارد کردن مجدد پسورد به شبکه اینترنت متصل شوید.

سیستم عامل گوشی هوآوی را آپدیت کنید 

برخی از مشکلات نرم‌افزاری در گوشی‌های هوآوی و به طور کلی گوشی‌های اندرویدی مربوط به سیستم‌عامل است؛ مشکل روشن نشدن وای‌فای هم از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه با بروز رسانی سیستم‌عامل دستگاه خود از بروز مشکلات این‌چنینی جلوگیری کنید.  

بررسی تنظیمات مودم

اگر هیچ دستگاهی قادر به متصل‌شدن به وای‌فای نیست؛به احتمال زیاد مشکل از مودم است. در این حالت حتما تنظیمات مودم را بررسی کنید و از فعال بودن حالت وای‌فای در مودم و بلاک نبودن مک آدرس خود اطمینان حاصل کنید.      

ریستارت گوشی و مودم

گاهی عدم اتصال دستگاه به وای‌فای به دلیل هنگ کردن مودم یا گوشی است؛ گوشی و مودم خود را خاموش کرده و پس از گذشت 30 ثانیه مجدد روشن نماید.  

ریست فکتوری گوشی 

ریست‌فکتوری یا بازگردانی به حالت کارخانه آخرین راه‌حل موجود برای رفع مشکل روشن نشدن وای‌فای است. بااین روش تمامی اطلاعات شما حذف شده و تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه بازمی‌گردد.در نتیجه پیش از هر اقدامی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات شخصی خود تهیه کنید.

اگر تمامی روش‌ها را امتحان کردید و نتیجه‌بخش نبود و گوشی‌های دیگر به مودم متصل می‌شدند؛متاسفانه گوشی هوآوی شما دچار مشکلات جدی تری شده است و با مراجعه به تعمیرگاه مشکل متصل نشدن وای‌فای دیوایس خود را رفع کنید.