لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

روش برقراری تماس فیس تایم با گوشی اندرویدی

روش برقراری تماس فیس تایم با گوشی اندرویدی

اپل با معرفی نسخه جدید سیستم عامل iOS این امکان را فراهم کرد که کاربران اندروید نیز از قابلیت تماس فیس تایم بهره ببرند.
البته همچنان برای برقراری تماس نیاز به حضور کاربران اپل هست اما از امکانات این برنامه مشابه یک دستگاه اپل بهره خواهند برد. 
اگر کاربر دستگاه اندرویدی هستید و به برقراری تماس فیس تایم علاقه دارید؛ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.   

کاربران اندروید چطور تماس فیس تایم داشته باشند؟

گرچه کاربران گوشی‌های اندرویدی امکان استفاده از تماس فیس تایم را دارند، اما استفاده از این قابلیت برای آن‌ها شرایط متفاوتی دارد.
کاربران اندروید نمیتوانند برنامه فیس تایم را از گوگل پلی دانلود کنند و برای برقراری تماس نیاز به دریافت دعوت‌نامه از جانب کاربران اندروید را دارند.
نحوه دعوت به این صورت است که کاربران اپل باید یک لینک بسازند و افرادی که قصد برقراری تماس با آن‌ها دارند را نیز تعیین کرده و از طریق پیامک یا... ارسال نمایند و کاربران اندروید با باز کردن لینک در مرورگر وب به تماس می‌پیوندند.
در نتیجه کاربران اپل نمیتوانند بدون وجود دستگاه iOS، تماس فیس تایم داشته باشند.  

 

چطور برای فیس تایم لینک دعوتنامه بسازیم؟

برای ساخت لینک دعوتنامه، برنامه فیس تایم را روی آیفون یا آیپد خود باز کرده و گزینه Create Link را انتخاب نمایید. 
در صفحه اشتراک‌گذاری باز شده روی نمایشگر، گزینه add Name کلیک کرده تا امکان افزودن نام اختصاصی برای تماس فیس تایم برای شما فراهم شود.
برای اشتراک‌گذاری لینک روی گزینه i در بخش Upcoming ضربه زده و گزینه Share Link  را انتخاب نمایید و در صفحه اشتراک‌گذاری فرد مورد نظر را برای ارسال پیامک (یا برنامه دلخواه نظیر واتساپ) انتخاب کنید.
همچنین برای برداشتن لینک میتوانید از قسمت منو گزینه کپی را انتخاب کنید.


نحوه شرکت در تماس فیس تایم در اندروید

پیش از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که کاربران غیر اپلی نمیتوانند شروع کننده تماس باشند و در ابتدا لازم است از دوستانی که آیفون یا آیپد دارند لینک دعوت دریافت کنید.
با کلیک روی لینک، صفحه‌ای روی نمایشگر نمایان می‌شود که نیاز است نام خود را در کادر مخصوص تایپ کرده و روی گزینه   Continue ضربه بزنید.
در این مرحله از نوار ابزار بالای صفحه گزینه  Join را انتخب کنید و منتظر بمانید تا فرد تماس گیرنده تماس شمارا تایید کند تا ارتباط برقرار شود.

 

کلام پایانی 

احتمالا برای بسیاری از کاربران دغدغه امنیت تماس فیس تایم با اندروید وجود دارد؛ بد نیست بدانید این تماس‌ها به شکل سراسری رمزگذاری شدند و تفاوتی با تماس‌ با دستگاه‌های اپل ندارند.

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات