لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

نحوه ی تشخیص شارژر اصلی و غیر اورجینال شیائومی 

نحوه ی تشخیص شارژر اصلی و غیر اورجینال شیائومی 

نحوه ی تشخیص شارژر اصلی و غیر اورجینال شیائومی 


شارژرهای تقلبی موبایل یکی از دلایل اصلی منفجر شدن باتری تلفن های هوشمند بوده است. در حالی که کاربران تلفن همراه آداپتورهای برق را امری عادی می دانند ، اما این پتانسیل جدی برای آسیب رساندن و در برخی موارد حتی مرگ دارد. که اکثر برای کاربران شیائومی این اتفاق افتاده است. همچنین ، اگر شارژر شیائومی مورد استفاده شما با شارژ اصلی مطابقت نداشته باشد ، بر عملکرد باتری ، ظرفیت ذخیره شارژ و عمر کلی تأثیر می گذارد (اگر به طور مکرر انجام شود). بنابراین ، توصیه می شود از شارژر ارزان قیمت جعلی استفاده نکنید. با بیان این گفته ، گاهی اوقات مغازه داران و وب سایت تجارت الکترونیکی تمایل دارند شارژرهای جعلی شیائومی را ارزان بفروشند تا سریع پول بدست آورند و خریداران را فریب دهند. اما نگران نباشید. در این مطلب از موبایل آباد راه هایی را به شما عزیزان می آموزیم که می توانید بررسی کنید شارژر همراهی که خریداری کرده اید در اصل توسط شرکت تلفن های هوشمند ساخته شده است یا کپی جعلی است.

•    برای شناسایی یک شارژر جعلی ، طول کابل را اندازه بگیرید. اگر کمتر از 120 سانتی متر باشد و آداپتور به طور غیرمعمولی بزرگ باشد ، به احتمال زیاد شارژر جعلی است.

 


•    آسان ترین نسخه برای کپی کردن کابل های USB است. یک کابل USB غیرمجاز در بازار وجود دارد که کاملاً جعلی است و برای تلفن های هوشمند شما نیز مضر است. با بررسی کیفیت ساخت می توانید یک کابل Mi جعلی را تشخیص دهید.


•    کابل های جعلی Mi کاملا نازک هستند و می توانند به راحتی خراب شوند و در بعضی مواقع از شارژ سریع پشتیبانی نمی کنند.


همچنین برخی عوامل وجود دارند به طور عالی می توان شارژر اصلی از فیک شیائومی را به راحتی تشخیص داد که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

•    اولین چیزی که قرار است هنگام برداشتن شارژر متوجه آن شوید کیفیت ساخت کلی آن است. شارژر اصلی باید به خوبی ساخته شده ، جامد و قوی باشد. در حالی که شارژر جعلی از پلاستیک ارزان قیمت ساخته شده است.

•    با ارزیابی وزن آنها نیز می توانید شارژرهای اصلی و ساختگی را تشخیص دهید. با توجه به کیفیت ساخت برتر ، شارژر اصلی باید در مقایسه با شارژر جعلی احساس سنگین تر شود.

•    انتهای اتصال دهنده USB نیز دارای تغییر جزئی در رنگ چاپ نماد USB است که می توانید به راحتی شارژر های اصل را از فیک تشخیص دهید.

 

بیشتر بخوانید: بررسی گوشی شیائومی پوکو F3

 


سخن پایانی


همانطور که در ابتدا ذکر شد ، استفاده از شارژر تقلبی یا جعلی با تلفن هوشمند می تواند با گذشت زمان به گوشی آسیب برساند. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که فقط از محصولات و لوازم جانبی اصلی استفاده کنید.

امید واریم از این مطلب از موبایل آباد لذت برده باشید. همچنین اگر گوشی شما با مشکل مواجه شده، می توانید با کلیک بر روی ثبت درخواست تعمیرات از مشاوران ما در موبایل آباد مشاوره ی رایگان دریافت نمایید. 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات