لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

آیا فلش کردن برای گوشی مضر است؟!

آیا فلش کردن برای گوشی مضر است؟!

مقدمه

تا به حال هنگام استفاده تلفن همراه شما به خودی خود هنگ کرده؟ یا به طور ناگهانی خاموش شود؟ با مشکل کند شدن پردازنده دستگاه تان مواجه شده اید؟ برای حل این اختلالات چه اقدامی می‌کنید؟

قطعا همه شما با پیشنهاد فلش کردن گوشی رو به رو میشوید؛ اما شایعات زیادی مبنی بر فلش کردن و مضرات آن وجود دارد. آیا این شایعات حقیقت دارند؟ آیا فلش کردن برای گوشی یا تبلت شما مضر است؟ باید این خبر خوب را بدهیم که فلش زدن یا نصب رام هیچ گونه ضرری به دستگاه شما نمیرساند و در مواردی تلفن همراه شما را ازنو احیا میکند . مدیریت سخت افزار و تمام فعالیت هایی که دستگاه شما انجام می دهد بر عهده نرم افزار است پس سلامت و عملکرد مناسب آن ضرورییست.

هرگونه ایراد در نرم‌افزار، عملکرد دستگاه را ضعیف یا مختل می‌کند، برخی ایراد ها تنها با ریست کردن رفع میشوند اما برخی اختلالات جدی ترهستند و عملکرد سیستم عامل را دچار مشکل میکنند و تنها با نصب مجدد سیستم عامل رفع می شوند. در نتیجه فلش کردن برای دستگاه شما مفید و ضروریست ؛ و سبب تسریع در عملکرد گوشی ،کاهش مصرف باتری ، ارتقاء سیستم عامل فعلی ، ازبین رفتن فایلهای مخرب و...میشود .

آیا برای فلش کردن محدودیت تکرار وجود دارد؟

برای فلش کردن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و شما میتوانید هر چند مرتبه ای که نیاز است تلفن همراه یا تبلت خود را فلش کنید. پیش از فلش کردن حتما به نکات زیر توجه کنید :

1.درایو های نرم افزاری هماهنگ با گوشی خودتان باشد؛ در صورتی که درایو ها به به درستی نصب نشود، تلفن شما فلش نشده یا در حالت بدتر بریک میشود.

2.رام دانلود شده با تلفن همراهتان هماهنگ باشد ؛ در برخی موارد رام نسخه تک سیم با دو سیم کارت با هم متفاوت است و گاهی سخت افزار آن نیز با دیگر نسخه ها تفاوت دارد . هنگام فلش کردن به این نکته مهم توجه داشته باشید.

3 .زمانی که گوشی شما در حال فلش شدن میباشد تا حد امکان برنامه جدیدی باز نکنید تا سیستم به طور کامل پروسه نصب رام به اتمام برساند؛ گاهی دیده شده برنامه باز شده هنگ کرده و در روند کار نصب سیستم عامل اختلال ایجاد می‌کند.

معایب فلش کردن

1.در برخی برند های تلفن همراه امکان دان گرید وجود ندارد. به بیان ساده : شما نمی‌توانید نسخه پایین تر از سیستم عامل فعلی دیوایس خود را نصب کنید که این کار باعث خاموش شدن تلفن شما می‌شود.

2 .کلیه اپلیکیشن ها و اطلاعات شخصی شما حذف شده و امکان بازگردانی وجود ندارد.

جمع بندی:

به طور کلی فلش کردن هیچ اسیبی به دستگاه شما نمی‌رساند و در صورت نیاز به راحتی میتوانید با نصب رام جدید از شر همه ایرادهای نرم افزاری خالص شوید. اما توجه داشته باشید این کار را درست و با دقت انجام دهید ؛ در صورت بروز هر خطایی در روند نصب رام، دستگاه شما با مشکل جدی تری بریک شدن، بروز خطا در آنتن دهی، عدم اتصال به بلوتوث یا وای فای و... مواجه میشود.


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت در خواست تعمیرات