لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تست گوشی آیفون XS و آیفون XR در عمق 8 متری از سطح آب

تست گوشی آیفون XS و آیفون XR در عمق 8 متری از سطح آب

 

تست آیفون XS و XR در عمق 8 متری آب

در جریان معرفی آیفون‌های جدید، مسئولین اپل مدعی شدند که این گوشی ها در برابر آب مقاومند اما همه می دانیم که پرچمداران جدید اپل ضد آب نیستند. حال کارشناسان سعی کرده‌اند آیفون XS و XR را به دریا بیندازند تا ببیند آنها قادرند از شنا در چه عمقی جان سالم بدر ببرند.

به گفته‌ی سازندگان این گوشی‌ها، آیفون XR موفق شده استاندارد IP67 را برای مقاومت در برابر آب یا گرد خاک بدست آورد. بدین ترتیب اگر این گوشی به مدت 30 دقیقه در عمق یک متری بماند، بازهم می‌تواند کارایی خود را حفظ نماید.

این در حالی است که آیفون XS و آیفون XS مکس استاندارد IP68 برای مقاومت در برابر آب یا گرد و خاک را کسب کرده و بدین ترتیب پس از 30 دقیقه ماندن در عمق دو متری آب، مشکلی برایش به وجود نمی‌آید.

به همین منظور آزمایش‌هایی روی این دو گوشی انجام شد و مشخص گشت که ماندن به مدت 30 دقیقه در عمق دو متری آب، قطرات چای داغ، نوشیدنی خنک و شنا در آب شور کم عمق خلیج سانفرانسیسکو هم نمی تواند اثر منفی بر عملکرد آیفون XS بگذارد.

علاوه بر این، آیفون XR و XS به استخری واقع در خلیج مونتری کالیفرنیا انتقال یافت تا در آن محل تست شود. از قرار گرفتن این دو آیفون در عمق‌های مختلف آب توسط یک پهپاد زیر آبی به نام OpenROV فیلمبرداری شد. این پهپاد می‌تواند در عمق 100 متری نیز به فیلمبرداری بپردازد اما اینبار تنها تا 8 متر به زیر آب فرو رفته است.

ابتدا این دو گوشی کنار هم به عمق 2 متری آب فرستاده شدند و پس از 5 دقیقه زیر آب ماندن، خارج شدند. پس از آن، هردوی این گوشی‌ها به وسیله‌ی یک دستمال میکروفیبر خشک شدند و مشخص شد صفحه‌‌ی لمسی هر دوی این تلفن‌های هوشمند سالم هستند.

این دو آیفون موفق شدند از همین آزمایش در عمق 3 متری آب نیز جان سالم به در ببرند اما طی تست این دو گوشی در عمق 5 متری، روند متفاوتی پیش گرفته شد. این دو موبایل به مدت 19 دقیقه زیر آب قرار گرفتند تا مقاومتشان سنجیده گردد. در کمال ناباوری، هیچ مشکلی برای آنها بوجود نیامد.

با این وجود، بالاخره آزمایش در عمق 8 متری کار دست آیفون‌های جدید داد و پس از 3 دقیقه، روی صفحه نمایش آیفون XR هشداری درباره‌ی سیم کارت گوشی به نمایش درآمد و مشخص شد که آب راه خود را به داخل محل سیم کارت این گوشی پیدا کرده است.

بالاخره پس از 6 دقیقه و 50 ثانیه زیر آب ماندن، صفحه نمایش آیفون XR به طور کلی خاموش شد اما آیفون XS موفق شد 30 دقیقه کامل زیر آب بماند و از این آزمایش سربلند خارج شود.

این تست به صورت ویدیویی نیز گرفته شده است که در منبع زیر می توانید تماشا نمایید: منبع خبر تست آیفون XS و آیفون XR


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات