لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

پرونده علیه اپل برای ممنوعیت فروش آیفون در کالیفرنیا

پرونده علیه اپل برای ممنوعیت فروش آیفون در کالیفرنیا

شرکت MLG Automotive Law که امور مربوط به قانون گذاری صنعت اتومبیل را در کشور ایالات متحده پیگیری می کند، اخیراً در دادگاه عالی لوس آنجلس اقدام به طرح شکایت از اپل کرده است. این شرکت مدعی شده که اپل از سال 2008 میلادی، تکنولوژی مربوط به باز داشتن دارندگان آیفون از استفاده از موبایل خود به هنگام رانندگی را در اختیار داشته اما هیچگاه آن را به کار نبسته است.

MLG ضمن اشاره به این مسئله که اپل، طی سال 2014 میلادی پتنتی از این تکنولوژی به ثبت رسانده می گوید که کمپانی مورد بحث، تکنولوژی خود را به آن دلیل به کار نبسته که در این صورت، در برابر سایر تولیدکنندگان موبایل های هوشمند که استفاده از موبایل های خود را محدود نمی کنند، تضعیف خواهد شد.

MLG در ادامه به اطلاعات استخراج شده از DOT اشاره می کند و می گوید 1.5 میلیون نفر در هر لحظه، مشغول رانندگی در خیابان های ایالات متحده و استفاده از موبایل هایشان هستند. ضمناً در این پرونده دادخواهی سنخی به نقل از سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه آمده که رانندگی و استفاده از موبایل، تا شش برابر از رانندگی در حالت مستی خطرناک تر است.

اوضاع زمانی بدتر می شود که بدانیم به گفته «گشت بزرگراه کالیفرنیا» و «سازمان فدرال بزرگراه ها»، آیفون مسئولیت 52 هزار تصادف رانندگی و مرگ 312 نفر را طی سال گذشته میلادی در این ایالت برعهده داشته است. گفته می شود این پرونده با درخواست شخصی به نام Julio Ceja تشکیل شده که اخیراً با راننده ای که در حال استفاده از آیفون خود بوده دچار سانحه شده است.

در مجموع، این پرونده دادخواهی سنخی، خواستار ممنوعیت فروش آیفون در کالیفرنیا تا زمانی که است اپل از متود جدیدی برای باز داشتن کاربران از ارسال پیامک به هنگام رانندگی رونمایی کند. گفتنی است مدتی پیش، والدین کودکی 5 ساله که توسط راننده ای که در حال استفاده از FaceTime به هنگام هدایت اتومبیل بود کشته شد نیز پرونده ای مشابه تشکیل دادند.

منبع: دیجیاتو


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات