لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعمیر و تعویض باتری آیفون8

تعمیر و تعویض باتری آیفون8

باتری‌ها نقش بسیار مهم و حیاتی در گوشی‌ها ایفا می‌کنند،آن‌ها بادریافت و ذخیره انرژی امکان استفاده از دستگاه را فراهم می‌آورند.باتری‌ها به معنای واقعی مرکز قدرت گوشی محسوب می‌شوند و تمام فعالیت‌ها و پردازش‌ها در گوشی، نیازمند وجود یک باتری سالم هستند.
ورود باتری‌های یتیوم یونی به صنعت ساخت گوشی‌های هوشمند انقلابی بزرگ بود. آن‌ها خیلی زود در میان کمپانی‌های بزرگ تولید گوشی، محبوب شده و جایگاه خود را تثبیت کردند. 


باتری‌های لیتیوم یونی نسب به باتری‌های یک دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشتند؛ اما حقیقتی که از آن غافل هستیم کاهش ظرفیت این باتری‌ها پس از گذشت مدتی استفاده است. گوشی آیفون 8 نیز از این قاعده مستثنی نیست و کاربران پس از گذشت حدود 1 الی 2 سال با این کاهش ظرفیت مواجه خواهند شد. 

 

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

چه عواملی در خراب شدن باتری آیفون 8 موثر هستند؟

باتوجه به بهره‌مندی آیفون8 از باتری‌های لیتیوم یونی و ویژگی‌هایی که از این باتری‌ها سراغ داریم، تنها راه چاره برای بهره مندی از حداقل ظرفیت باتری این است که عوامل موثر در کاهش طول عمر باتری را مدیریت و کنترل کنیم. 

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در خراب شدن باتری آیفون 8 حرارت است.کاربران با استفاده طولانی مدت از گوشی، انجام بازی‌های سنگین و دیتادار، استفاده از گوشی در حالت شارژ شدن، سبب تولید حرارت زیاد و درنتیجه خراب شدن باتری آیفون 8 خود می‌شوند.
برخی از کاربران زمان شارژ کردن گوشی را به تعویق انداخته و تا مقدار شارژ باتری به عدد صفر نرسد، اقدام به شارژ کردن باتری نمی‌کنند.این مسئله به باتری آسیب زده و سبب کاهش طول عمرباتری می‌شود.


از سلامت و اصل بودن شارژر خود مطمئن شوید. شارژرهای آسیب‌دیده یا غیراورجینال نیز به باتری آیفون آسیب جدی می‌رساند و در مواردی انفجار گوشی را ناشی از شارژرهای غیراوجینال اعلام کردند.
اما عده دیگری از کاربران عادت به شارژ کردن مکرر باتری دارند،غافل از اینکه با این عمل از عمر مفید باتری آیفون خود می‌کاهند. 
هم‌چنین استفاده مکرر از پاوربانک و شارژهای فندکی و شارژ و دشارژ شدن مداوم باتری در کاهش عمر باتری‌ها موثر هستند.

چه زمانی باتری آیفون 8 به تعویض احتیاج دارد؟

اگر آیفون8 شما در حالت شارژ بالا به طور ناگهانی خاموش می‌شود،یا متوجه تخلیه سریع و غیرعادی باتری در حالتی که آیفون شما در حال پردازش سبک و کم حجمی است شده اید، یا تنها در حالت شارژ شدن قادر به استفاده از آن هستید متاسفانه باتری آیفون شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد.
البته تورم باتری نیز از علایم خرابی آن محسوب می‌شود اما باتری آیفون8 به راحتی قابل دسترسی و مشاهده نیست؛ اما گاهی این تغییر شکل به قدری زیاد است که در ظاهر دستگاه هم قابل مشاهده است. 
البته گاهی عواملی چون ایرادهای نرم‌افزاری ، اپلیکیشن‌های سنگین و مخرب و از همه مهم‌تر سرما در تخلیه سریع شارژباتری تاثیر می‌گذارند و نیازی به تعویض باتری نیست. 


کمپانی اپل در نسخه iOS11  امکان کنترل سلامت باتری را فراهم نموده و کاربران می‌توانند با مراجعه به مسیر Setting->>Battery->>Battery Health->>Maximum Capacity   از سلامت باتری آیفون خود مطمئن شوند؛ اگر در قسمت Battery Health با عبارت Service مواجه شدید یا در قسمت Battery Health، سلامت باتری شما زیر 80% بود؛ ظرفیت باتری آیفون  کاهش یافته و نیاز به تعویض دارد.
زمانی که از خراب بودن باتری آیفون 8 خود مطئن شدید، با مراجعه به مرکز تعمیرات امن و متخصص اقدام به تعمیر و تعویض باتری دستگاه خود کنید.و به هیچ عنوان باتری آیفون خود را باتری های غیر اورجینال و درجه 2 و 3 تعویض نکنید، این عمل نه تنها به آیفون شما کمک نخواهد کرد بلکه مشکلات بعدی به همراه خواهد داشت. 
امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه برای ما بنویسید.

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات