لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی A70 سامسونگ

تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی A70 سامسونگ

درود فراوان خدمت موبایل‌آبادی های پر انرژی!

مطلب امروز ما مناسب افرادی است که گوشی A70 سامسونگ‌شان به دلایل مختلف، نیاز به تعمیر تاچ و ال سی دی پیدا کرده است. تعمیر تاچ و ال سی دی A70 سامسونگ، با توجه به تغییر و تحولات جدید که در این گوشی میان رده ی سامسونگ ایجاد شده، جزئی و تخصصی‌تر شده است. یکی از مهم ترین تغییراتی که در این مطلب به آن می‌پردازیم، بزرگتر شدن ابعاد آن نسبت به A50 سامسونگ است. این ویژگی باعث می‌شود که دست های کوچک و ظریف به خصوص دست های خانم‌ها، از پس یک‌دسته کار کردن با گوشی برنیایند و همین عامل احتمال زمین خوردن گوشی A10 سامسونگ را افزایش می‌دهد.

عوامل خرابی ال سی دی و تاچ اسکرین گوشی a70 سامسونگ:

تعویض تاچ و ال سی دی شکسته گوشی a70 سامسونگ

1. ضربه و برخورد اجسام تیز یا سنگین

این مورد بیشتر از هر مورد دیگری برای مردم اتفاق می‌افتد. دلیل آن هم روشن است؛ طبیعتا در طول روز ما در خشکی زندگی می‌کنیم نه محیط های آبی!!! به هر حال آمار خرابی ال‌سی‌دی و تاچ‌اسکرین گوشی ها نشان از برخورد اجسام با صفحه ی آنها می‌دهد. در این مورد، شانس شماست که ال سی دی و تاچ اسکرین گوشی A70 سامسونگ‌تان در چه وضعیتی قرار می‌گیرد. در ادامه ی این مطلب به حالت های مختلف آن می‌پردازیم.

 

2. آبخوردگی

آبخوردگی از آن دسته مشکلاتی است که ممکن است قطعات دیگر گوشی را نیز به خطر بیندازد! اما در بهترین حالت، احتمال تعمیر تاچ و ال سی دی گوشی A70 سامسونگ و سایر گوشی‌ها، در صورت آبخوردگی حدود 10% می باشد. چاره‌ی کار تعویض قطعه است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

3. مشکلات نرم افزاری گوشی A70 سامسونگ

مشکلات نرم افزاری عمدتا عملکرد ال سی دی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و با تاچ اسکرین کار خاصی ندارند. مثلا روی ال سی دی هاله ای از رنگ سفید یا مشکی ایجاد می‌کنند. این مشکلات پاسخ قطعی ندارند اما در اکثر موارد، با آمدن آپدیت های بعدی گوشی، این مورد احتمالا برطرف می‌شود.

هزینه ی تعویض ال سی دی و تاچ A70 سامسونگ

تعویض و تعمیر ال سی دی گوشی a70 سامسونگ

درباره هزینه باید بگوییم که این مورد برای شما و تقریبا همه ی کاربران اهمیت زیادی دارد اما این مورد برحسب گوشی مورد نظر متفاوت است. حتی بر اساس Edge یعنی لبه دار بودن یا نبودن آن نیز هزینه های متفاوتی خواهد داشت. اما به طور متوسط هزینه ی تعویض LCD و تاچ اسکرین 1 الی 1.5 میلیون تومان می باشد اما باز هم این مورد بستگی به گوشی شما دارد. پس بهتر است در این باره از کارشناسان موبایل آباد بپرسید و اطلاعات کافی به دست بیاورید.

تا اینجا شما با هزینه تاچ و ال سی دی A70 سامسونگ و عوامل خرابی آن آشنا شدید. از اینجا به بعد، به بررسی نکاتی می‌پردازیم که باید قبل از سپردن گوشی به تعمیرکاران گوشی بدانید!!! دانستن این موارد این کمک را به شما می‌کند که از ترفند های افراد سودجو در این زمینه مطلع شوید و با اعتماد به نفس بیشتری گوشی خود را برای بررسی و تعمیر به تعمیرکاران بسپارید.

اگر تاچ و ال سی دی گوشی A70 سامسونگ شما سالم بود و فقط صفحه ترک برداشته بود، اصلا جای نگرانی نیست و فقط گلس ( Glass ) ترک برداشته است و شما هزینه ی یک سوم تعویض ال سی دی و تاچ را می پردازید.

اگر تنها LCD و یا تنها تاچ گوشی شما دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد، باید بدانید که این دو قطعه به صورت کارخانه‌ای، با هم و چسبیده به هم ساخته شده اند و نمی توان تنها یکی از آنها را تعویض کرد پس قاعدتا نمیتوان انتظار داشت که هزینه ی تعویض آن کم باشد.

مراقب باشید که گوشی خود را نزد چه تعمیرکاری می برید زیرا در موارد خیلی زیادی مشاهده شده که تعمیرکار ، ال سی دی و تاچ فیک ( Fake ) یا جعلی استفاده کرده که بعد از مدتی قطعه کارکرد خود را از دست می دهد و شما دوباره باید متحمل هزینه شوید و دچار ضرر و زیان خواهید شد.

متاسفانه در 90 درصد موارد، قطعات فیک یا جعلی که برخی تعمیرکاران استفاده می کنند، جز اینکه گوشی باز شود، راه دیگری برای تشخیص جعلی بودن آن وجود ندارد تا اینکه آن قطعه کارکرد خود را از دست بدهد.

یک درخواست، یک سود همیشگی!

تیم مجرب موبایل آباد با بیش از 15 سال سابقه در صنف تعمیرات تلفن همراه و 5 سال تجربه ی موفق در ساماندهی صنف تلفن همراه و همچنین داشتن بیش از 120 نمایندگی فعال در سراسر کشور، از شما درخواست می‌کند که قبل از هر اقدام برای تعمیر تلفن همراه، به میزان تجربه و سوابق تعمیرکار تلفن همراه خود دقت کافی را داشته باشید و از صحت عملکرد او اطمینان کافی به دست بیاورید چراکه غفلت از این مورد، موجب ضرر و خسران شما کاربر عزیز خواهد شد.

با تشکر از شما کاربر محترم که وقت با ارزش خودتان را به مطالعه ی این مقاله درباره ی تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ A70 سامسونگ اختصاص دادید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات گوشی های سری A سامسونگ، به این مقاله سری بزنید!

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات