لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون

تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون

اگر دوربین گوشی آیفون شما خراب شده وعمل نمی‌کند؛ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.
دوربین‌ها؛ این قطعات سخت‌افزاری کاربردی، اگرچه به‌اندازه ال‌سی‌دی،باتری،برد ... وجودشان در گوشی حیاتی نیست.اما در همان ابتدای با ورودشان در گوشی‌های هوشمند با استقبال زیادی روبه‌رو شدند و به سرعت جایگاه خود را تثبیت کردند و به عضو جدانشدنی گوشی‌های هوشمند تبدیل شدند.
حال اگر یک گوشی با بهترین کیفیت و بالاترین امکانات از دوربین بهره نبرده‌باشد، برای کاربران هیچ ارزشی ندارد.


درنتیجه گرچه خرابی دوربین خللی در عملکرد گوشی بوجود نمی‌آورد اما این مسئله برای کاربران آزاردهنده‌ خواهدبود.
گزارشات بسیاری مبنی بر خرابی دوربین گوشی‌های آیفون به گوش می‌رسد.یکی از دلایل اصلی این مسئله، طراحی ماژول دوربین‌های نسل جدید آیفون است. حالت برآمده ماژول  دوربین‌های آیفون، آن را به قطعه‌ای بسیار حساس و آسیب‌پذیر تبدیل کرده‌است.

علائم خرابی دوربین آیفون چیست؟

شایع‌ترین حالتی که بسیاری کاربران آیفون باآن روبه‌رو هستند، بالانیامدن دوربین براثر ضربه دیدگی، فشار و سقوط از ارتفاع است.
همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم برآمدگی لنز دوربین‌های آیفون،این قطعات را بیشتر درمعرض آسیب قرار می‌دهد و پس از ضربه و فشار وارد شده امکان شکستگی یا خراش دیدن لنز بسیار بالا می‌رود.


البته در مواردی پس از ضربه و فشار وارد شده به دستگاه بدون بروز هیچ نشانه‌ای درظاهر دستگاه دوربین آیفون شما از کارخواهد افتاده و نیاز به تعویض دارد.همچنین علائم دیگری نظیر بی‌کیفیتی دوربین،فوکس کردن خودبه‌خود دوربین یا برعکس،سیاه‌شدن دوربین،ضبط نکردن صدا، کارنکردن فلش، صدای غیرعادی ومزاحم،خروج خودبه‌خود از برنامه، تارشدن لنز یا...نیز بیان‌گر خرابی دوربین آیفون است. 

برای رفع مشکل خرابی دوربین آیفون چه کنیم؟ 

همان‌طور که می‌دانید همه مشکلاتی که گوشی‌های هوشمند با آن روبه‌رو می‌شوند؛ناشی از اختلالات نرم‌‌افزاری و سخت‌افزاری است.درنتیجه بررسی دقیق و عیب‌یابی تخصصی آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

بخش نرم‌افزاری آیفون را بررسی کنید.

در قدم اول، تمامی احتمالات درمورد مشکلات نرم‌افزاری را درنظر گرفته و به‌طور کامل بررسی کنید.

 

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

آیفون خود را ریست کنید.

درموارد بسیاری مشکل بالانیامدن دوربین یا اختلال در ثبت تصویر در گوشی‌های آیفون مشکل به‌خصوصی نیست وتنها با ریست دستگاه رفع خواهدشد.

سیستم‌عامل آیفون را به‌روزرسانی کنید.

نسخه سیستم عامل آیفون خود را همیشه آپدیت کنید.بسیاری از اختلالات بوجود آمده در آیفون ناشی از به روز نبودن سیستم عامل دستگاه شماست. 

تنظیمات آیفون را به حالت کارخانه بازیابی کنید.

ریست‌فکتوری یا بازیابی به تنظیمات کارخانه،همانطور که از نامش پیداست؛ تمامی تنظیمات آیفون شما را به حالت اولیه بازیابی می‌کند.این اقدام بسیاری از باگ‌های موقتی که آیفون با آن روبه‌رو می‌شود را رفع خواهد کرد. 


فراموش نکنید که ریست‌فکتوری تمامی اطلاعات شخصی آیفون شما را حذف خواهد کرد.درنتیجه تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات تلفن‌همراه، الزامی است.

فلش کردن آیفون؛ آخرین راه نجات

اگر هیچ‌یک از روش‌های پیشنهادی،کارساز نبودند؛آیفون خود را فلش کنید.درواقع شما با فلش کردن آیفون خود،سیستم‌عامل آن را عوض می‌کنید و یک نسخه به سلیقه خودتان روی دستگاه نصب می‌کنید.این روش هم بسیاری از باگ‌های نرم‌افزاری را رفع خواهد.

 بخش سخت‌افزاری آیفون را بررسی کنید.

زمانی که تمام ترفندهای مربوط به حل مشکلات نرم‌افزار آیفون به بمبست خود،نوبت به بررسی قسمت‌های سخت‌افزاری دستگاه می‌رسد.و به احتمال زیاد دوربین آیفون شما نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت.
البته عیب‌یابی این قسمت به فردی متخصص احتیاج دارد و برای تشخیص و تعمیر آن حتما از یک فرد کاربلد و مجرب کمک بگیرید.

از اصل بودن دوربین آیفون مطمئن شوید.

یکی از نکات بسیار مهمی که برای تعویض دوربین آیفون ،باید به آن توجه شود، مسئله اصل بودن این قطعه است.
زیرا در صورتی که دوربین آیفون شما با قطعه غیراورجینال تعویض شود نتیجه خوشایندی نخواهید گرفت در بهترین حالت اگر دستگاه شما با مشکلات بعدی روبه‌رو نشود،قطعا کیفیت سابق را نخواهد داشت.البته تشخیص این امر کار راحتی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است. 

به مرکز تعمیرات متخصص و امن مراجعه کنید.

کمپانی اپل، آیفون‌های خود را با ظرافت به‌خصوصی طراحی کرده‌است،که این امر حساسیت تعمیرات این محصولات را بالاتر می‌برد.تعمیرات آیفون‌ها تخصص و تجربه بسیار بالایی می‌طلبد.برخی تعمیرکاران با تجربه پایین و بدون داشتن تخصص کافی اقدام به تعمیرات دستگاه شما می‌کنند که نه‌تنها نتیجه مطلوبی به‌دنبال نخواهد داشت بلکه به دلیل تسلط نداشتن به تعمیرات این دستگاه سبب ایجاد مشکلات بیشتری خواهندشد.
برخی دیگر از تعمیرکاران با سواستفاده از ویژگی‌های منحصربه قطعات آیفون و هزینه بالای آن‌ها،دوربین آیفون را با قطعه درجه 2و3 یا قطعه دست‌ دوم از آیفون دیگری تعویض کرده و در عوض هزینه بسیاری بالایی از شما طلب می‌کند.
برای جلوگیری از کلاه‌برداری‌های این‌چنینی، نیاز است برای تعویض دوربین آیفون خود حتما نزد یک تعمیرکار مجرب و مرکز تعمیرات متخصص و امن مراجعه کنید.   

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه

نتیجه‌گیری

در این مقاله قصد داشتیم با بررسی مشکلات رایج دوربین‌های آیفون و روش‌های حل این‌گونه اختلالات کاربرانی را که دوربین آیفون آن‌ها با مشکل مواجه شده و درمورد تعویض این قطعه  مردد هستند کمک کنیم.
به این دسته از کاربران توصیه میکنیم ،درصورت رعایت نکات بیان شده درمورد تعمیرات آن، در مورد تعویض دوربین آیفون خود تردید نکنند.زیرا باتوجه به کیفیت ساخت بالای آیفون‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها، این قطعه ارزش تعویض و تعمیر دارد.  
   
 

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات