مقدمه :

اگر LCD گوشی سامسونگ شما شکسته وارد صفحه درستی شده اید؛ با ما همراه باشید تا با شناخت بخش های مهم ال­ سی­ دی ، نوع شکستگی، نحوه تعمیر و قیمت حدودی آن درست‌ترین تصمیم را در خصوص نمایشگر آسیب­‌دیده گوشی سامسونگ خود بگیرید.

چه زمانی باید کل تاچ و ال ­سی ­دی را عوض کنم؟

گلس اولین بخش تشکیل‌­دهنده نمایشگر است که با گلسی که به صورت جداگانه برای تلفن همراه‌­تان تهیه می­‌کنید متفاوت است در واقع یک شیشه محافظ است که روی ال ­سی­ دی نصب می­‌شود و معمولا لوگوی گوشی روی آن هک می­‌شود.

زمانی که نمایشگر گوشی شما می­‌شکند، اما قادر به پخش محتوا است و تاچ دستگاه عملکرد سابق را دارد، در این صورت تنها گلس گوشی شما آسیب دیده با صرف هزینه (حدود 100000 تا 250000 تومان برای گوشی­‌های میان­‌رده و 250000 تا 500000 تومان برای گوشی‌­های پرچم­دار) اقدام به تعویض گلس LCD خود می­‌کنید.

این کار توسط افراد متخصص و با دستگاه­ لمینت امکان­‌پذیر است. گلس آسیب‌­دیده پس از جدا شدن، توسط دستگاه لمینیت نصب می­‌شود. که علاوه بر بالابردن کیفیت نصب مانع از ایجاد حباب میان گلس و ال ­سی ­دی تلفن همراه شما می­‌شود.

تاچ وظیفه دریافت اطلاعات از طریق لمس کاربران را برعهده دارد و همچنین ال سی دی که دقیقا زیر تاچ قرار دارد، موظف است محتوا را نمایش دهد. در صورت آسیب رسیدن به نمایشگر تلفن همراه شما اگر تاچ و ال­ سی­ دی از کار بیفتند یا درصورت مشاهده لکه­‌های تیره، ترک­‌هایی شبیه به تار عنکبوت، خروج جوهر از ال­ سی­ دی، تاریک شدن صفحه نمایش­گر ،خط‌­هایی شبیه رد جوهر و... ال ­سی­ دی شما نیاز به تعویض دارد.

و با صرف هزینه (حدود 500000 تا 1000000 تومان برای گوشی­‌های میان‌­رده و حدود 1000000 تا 2500000 تومان برای گوشی‌­های پرچم­دار) اقدام به تعویض ال سی دی دستگاه خود می­‌کنید.

البته در گوشی­‌های قدیمی­‌تر بخش­‌های­ تاچ و ال­ سی­ دی به هم وابسته نیستند و در صورت آسیب رسیدن به هر بخش به صورت جداگانه تعویض می­‌شوند.

روش­‌های معمول برای تعمیرات LCD گوشی:

زمانی که ال­ سی­ دی گوشی سامسونگ شما دچار آسیب شد و ناگزیر مجبور به تعویض آن شدید، باید با صرف زمان و انرژی زیاد به دنبال یک مرکز تعمیرات مطمئن بگردید یا در پاساژ علاءالدین در جستجوی یک تعمیرکار منصف باشید و با پرداخت هزینه زیاد تلفن همراه خود را تعمیر کنید.

پیشنهاد ما به شما:

مجموعه موبایل­ آباد با انجام خدمات در کوتاه­ترین زمان (48ساعت) علاوه­ بر تعمیرات استاندارد با تجهیزات به‌روز و استفاده از قطعات اصلی و تعیین قیمت‌­ها برابر با مصوبه ­اتحادیه، شما را از چگونگی روند تعمیرات آگاه می­‌سازند و با کنترل کیفیت نهایی شما را از سلامت دستگاه خود مطمئن می­‌سازند.

فرایند تعمیرات گوشی شما در موبایل­ آباد:

خدمات غیر حضوری:

خدمات حضوری:

  • مراجعه حضوری به نزدیک­‌ترین نمایندگی موبایل‌­آباد

  • پذیرش دستگاه و قرارگیری در صف خدمات

  • ارسال پیک توسط نماینده و دریافت دستگاه متقاضی

  • انجام خدمات تعمیرات توسط کارشناسان نمایندگی مربوطه

  • تست نهایی کنترل کیفیت (QC Test)

  • تماس کارشناس نمایندگی مربوطه جهت اطلاع­‌رسانی اتمام فرآیند خدمات

  • مراجعه حضوری متقاضی و یا ارسال دستگاه توسط پیک و تحویل به متقاضی

در صورت امکان خدمات سریع، متقاضی می­تواند در زمان انجام فرآیند خدمات در نمایندگی حاضر و پس از اتمام فرآیند، دستگاه خود را دریافت نماید.