لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعویض ال سی دی گلکسی J7

تعویض ال سی دی گلکسی J7

آیا ال‌سی‌دی گلکسی J7 شما در ضربه، فشار، آبخوردگی و ... آسیب دیده است؟ نگران نباشید، پیش از هر اقدامی با ما در بررسی علل آسیب دیدن ال‌سی‌دی گلکسی J7 و شوید.

اگر شما هم از طرفداران گوشی‌های سامسونگ هستید؛ بی‌شک فناوری ساخت فوق العاده صفحه‌نمایش آن‌ها را می‌شناسید. گوشی‌های گلکسی J7 نیزبا بهره‌مندی از پنل Super EMOLED از این قائده مستثنی نیستند و در بخش ال‌سی‌دی مانند دیگر اعضای خانواده سامسونگ حرفی برای گفتن دارند. 


به‌طور کلی عوامل متعددی سبب آسیب‌ رسیدن به نمایشگر گلکسی J7 می‌شوند و بخش‌های متفاوت را تحت تاثیر قرار می‌دهند که در هر قسمت این آسیب به‌طور متفاوتی خود را نشان‌می‌دهد.

شرایط تعویض ال‌سی‌دی گلکسی J7

نمایشگر همه گوشی‌های هوشمند را 3 بخش گلس، تاچ و ال‌سی‌دی تشکیل می‌دهد و هرگونه آسیب به بخش‌های مختلف علائم ویژه‌ای دارد و روش تعمیر یا تعویض رامتفاوت میکند.
تاچ و ال‌سی‌دی گلکسی J7‌‌ با وجود اینکه 2 بخش جدا با عملکردهای متفاوت در صفحه نمایش هستند؛ اما به یکدیگر متصل و وابسته هستند و هرگونه آسیب به هر یک از این بخش ها سبب تعویض هر دو قطعه می‌شود. اگر نمایشگر J7 براثر ضربه و فشار بشکند و هر یک از این قسمت‌ها عملکرد مطلوب را نداشته باشند؛ متاسفانه ال‌سی‌دی گوشی شما باید تعویض شود.

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

لکه‌های رنگی بر ال‌سی‌دی

یکی از شایع ترین آثار آسیب دیدگی ال‌سی‌دی مشاهده لکه‌های رنگی پس از ضربه یا فشار وارد شده به گوشی است؛ که در این حالت راهی جز تعویض ال‌سی‌دی نیست.

سیاه شدن صفحه نمایش

 

اگر پس از ضربه و فشار وارد شده به گوشی، صفحه نمایش به طور کامل سیاه شود؛ متاسفانه نمایشگر شما سوخته و تنها راه حل، تعویض ال‌سی‌دی است. البته گاهی سیاه شدن صفحه نمایش به دلیل اختلالات مربوط به بورد به‌وجود می‌آید و ال‌سی‌دی گوشی سلامت است.

با توجه بر این که گلکسی J7 از استاندارد IP68 بهره نبرده و در برابر نفوذ رطوبت مقاوم نیستند، رطوبت نیز یکی‌دیگر از عوامل موثر در خراب شدن ال‌سی‌دی و تعویض آن است.
حرارت یکی دیگر از عواملی است که بر ال‌سی‌دی J7 تاثیر منفی داشته و سبب تعویض این قطعه می‌شود.      

 

بررسی گلس

گلس چیست؟
گلس یک لایه محافظ از جنس شیشه است که روی تاچ و ال‌سی‌دی قرار میگیرد و بیشتر از بخش‌های دیگر در معرض آسیب است.
گاهی صفحه نمایشگر گلکسی J7 براثر ضربه یا فشار می‌شکند و آثار شکستگی درصفحه نمایش کاملا مشهود است؛ آیا ال‌سی‌دی شما نیاز به تعویض دارد؟
پیش از هر اقدامی ابتدا عملکرد تاچ و ال‌سی‌دی را بررسی کنید؛ اگر کیفیت و عملکرد سابق را داشتند خوشبختانه تنها گلس گلکسی J7 شکسته و با هزینه نسبتا مناسب‌ترقابل تعویض است.

کلام پایانی

کاربران بسیاری برای یافتن مرکز تعمیرات مطمئن و مجهز برای تعویض ال‌سی‌دی زمان زیادی صرف میکنند و گاهی با هزینه بسیار بالا موفق به تعمیر تلفن همراه خود می‌شوند که در برخی موارد پس از گذشت زمان اندک با مشکلات متفاوتی مواجهه می‌شوند یا برای تعویض ال‌سی‌دی گلکسی J7 میان تعمیر ال‌سی‌دی و خرید تلفن‌همراه جدید مردد می‌شوند. 

گوشی J7 هنوز هم طرفداران بسیاری دارد و عرضه آن در نسخه‌های متعدد (2015،2016،2017،Prime،pro و...) بیانگر این موضوع است. پس در صورت نیاز اگر ال‌سی‌دی شما در یک مرکز تعمیرات موبایل امن و متخصص تعویض شود، ارزش صرف هزینه را دارد ونیازی به خرید اسمارت‌فون جدید نیست.

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات