لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعویض باتری هوآوی Y9 Prime 2019

تعویض باتری هوآوی Y9 Prime 2019

 از همان ابتدا با شنیدن نام هوآوی Y9 Prime 2019، درخواهیم یافت که با میراث‌دار خانواده Y9 که در سال 2019 عرضه شده، طرف هستیم.
این میان‌رده قدرتمند چینی‌تبار که نسخه بهبودیافته نسل پیشین خود یعنی، Y9 Prime است،انرژی خود را  از باتری لیتیوم‌پلیمری و حجیم 4000میلی‌آمپری تامین می‌کند.همچنین پشتیبانی از شارژ سریع 10 واتی تا حدودی زمان شارژ شدن دستگاه را کاهش داده‌است. ظاهرا همه‌چیز درمورد باتری هوآوی Y9 Prime 2019 دقیق ، فکر شده و راضی کننده‌است، جز خاصیت ناامیدکننده باتری‌های لیتیوم‌پلیمری که بعد از گذشت حدود 2سال با کاهش چشمگیر ظرفیت مواجه شده و نیاز به تعویض پیدا می‌کند.
متاسفانه این مسئله‌ایست که دیر یا زود گریبان‌گیر همه اسمارت‌فون‌‌هایی که مجهز به این باتری‌ها هستند، خواهد شد و گریز از آن تقریبا غیرممکن است. البته خیلی هم ناامید نشوید؛ چراکه با کنترل عوامل موثر در کاهش طول عمر باتری، تا حدودی می‌توان این مسئله را به تعویق انداخت.

راه‌های مراقبت از باتری هوآوی Y9 Prime 2019

1. تولید حرارت در گوشی را کنترل کنید و از اقداماتی نظیر اجرای طولانی مدت اپلیکیشن‌ها و بازی‌های حجیم، شارژ شدن دستگاه در مدت زمان زیاد درصورتی که به شارژ کامل رسیده، استفاده از گوشی در حین دریافت شارژ و...که به این مسئله دامن می‌زند جدا بپرهیزید؛ چراکه بدون اغراق حرارت دشمن سرسخت باتری گوشی شماست.
2.حدالامکان برای شارژ شدن گوشی هوآوی خود، از محافظ کمک بگیرید؛ چراکه نوسانات برقی صدمات جبران ناپذیری روی باتری دارد وگاهی منجر به انفجار دستگاه خواهدشد. 
3.تحت هیچ شرایطی از شارژرهای فندکی برای شارژ شدن باتری استفاده نکنید؛ این شارژرهای دردسر ساز، تاثیرات منفی زیادی روی دستگاه علی‌الخصوص باتری خواهند داشت.
 4.برای شارژ کردن هوآوی Y9 Prime 2019، حتما از شارژرهای اورجینال استفاده کنید.
5. از شارژ و دشارژ کردن گوشی در هنگام دریافت انرژی، جدا بپرهیزید و اجازه دهید دستگاه به‌طور کامل انرژی دریافت کند، سپس اتصال را قطع کنید.

نشانه‌های خرابی باتری در هوآوی Y9 Prime 2019 

نشانه‌های خرابی باتری در همه گوشی‌های هوشمند مشابه بوده و تشخیص آن چندان کار دشواری نخواهد بود.

باتری سریع و غیرعادی شارژ تخلیه می‌کند.

شایع‌ترین نشانه خرابی باتری که اغلب آن را  تجربه کرده‌ایم؛ تخلیه غیرعادی شارژ در حالتیست که استفاده چندانی از دستگاه نداریم یا در شرایط وخیم‌تر ، بدون هیچ کارکردی باتری شارژ تخلیه می‌کند. 

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

تولید حرارت غیرعادی در باتری

تولید حرارت در گوشی‌های هوشمند تا حدودی عادی محسوب می‌شود؛ اما در شرایطی که از گوشی خود استفاده عادی و روزمره دارید، اما از بدنه حرارت زیادی متصاعد می‌شود، به احتمال بسیار زیاد باتری شما آسیب دیده و نیاز به تعویض این قطعه است.

خاموش شدن ناگهانی دستگاه  

در حال استفاده از گوشی خود هستید که ناگهان خاموش می‌شود، پس از اتصال به شارژ و روشن کردن آن، متوجه شارژ بالای باتری می‌شوید.اگر این اتفاق تنها یکبار رخ دهد، مسئله به‌خصوصی نیست و احتمالا ناشی از یک اختلال نرم‌افزاری است؛ اما در شرایطی که این مسئله تکرار شود، متاسفانه باتری دستگاه آسیب‌دیده و نیاز به تعویض دارد.

امکان استفاده تنها درحالت شارژ شدن

حال می‌رسیم به آزاردهنده‌ترین حالت، یعنی شرایطی که گوشی شما تنها درحالت دریافت شارژ قادر به روشن ماندن و اجرای دستورات است.

تورم و تغییر شکل باتری

گرچه یکی از نشانه‌های مهم خرابی باتری تورم و تغییر شکل آن است، اما این حالت به دلیل غیرقابل دسترس بودن باتری هوآوی Y9 Prime 2019 ، به سادگی قابل مشاهده نیست. 

درصورت مشاهده هریک از این موارد،حتما به مرکز تعمیرات موبایل معتبر مراجعه کرده تا پس از بررسی وعیب‌یابی دقیق و تعویض باتری گوشی با قطعه‌ای اورجینال و باکیفیت از  نتیجه کار راضی باشید.

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه

کلام‌پایانی

 

با توجه به شناختی که از عمر محدود باتری‌های لیتیوم‌پلیمری سراغ داریم،  دیر یا زود به چالش خرابی باتری و تعویض آن برمی‌خورد و اجتناب از آن ممکن نیست. 
در این حالت دو راه بیش‌تر نداریم؛ راه اول اینکه باتری گوشی را تعویض کنیم ودومین گزینه پیشرو، خرید گوشی جدید خواهدبود که با توجه امکانات استثنائی و قیمت ویژه هوآوی Y9 Prime 2019 ،خرید گوشی جدید کمی غیرمنطقی بنظر می‌رسد.
از طرفی اطمینان از اینکه باتری Y9 Prime 2019 ما با قطعه‌ای اصل و باکیفیت و بدون هیچ عواقب جانبی  تعویض شود، بسیار حائز اهمیت خواهدبود.
برای بهره‌مندی از یک باتری اورجینال و بدون عواقب منفی بعدی، تنها لازم است از تعمیرکاری متعهد، امن و متخصص تقاضای کمک کنید، تا گوشی شما را با بهترین کیفیت و هزینه‌ای مناسب تعمیر کند. 

 

سوالات متداول

 

نشانه های خرابی باتری در گوشی هوآوی چیست؟

نشانه های خرابی باتری در گوشی هوآوی شامل موارد زیر می باشد:

  1. کاهش شدید عمر باتری

  2. افزایش زمان شارژ باتری

  3. خاموش شدن گوشی درصد باتری هنوز باقی مانده است

  4. گرم شدن غیرمعمول گوشی

  5. نوسانات شدید در درصد باتری

  6. افت و خلوت شدن ناگهانی درصد باتری

 

آیا مشکلات باتری در هواوی قابل تعمیر هستند؟

 

بله، مشکلات باتری در گوشی هوآوی قابل تعمیر هستند. در صورتی که مشکلاتی در باتری گوشی شما وجود دارد، می توانید به یک مرکز خدماتی معتبر مانند موبایل آباد مراجعه کنید تا باتری گوشی شما تعمیر یا تعویض شود. همچنین برخی مشکلات باتری ممکن است به علت خرابی قطعات داخلی دیگر نظیر پردازنده و یا مدارات گوشی باشد که در این صورت نیاز به تعمیر تخصصی بیشتری دارد.


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات