لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعویض تاچ و ال سی دی Galaxy S5

تعویض تاچ و ال سی دی Galaxy S5

یکی از رایج ترین تعمیرات تلفن های همراه، تعمیر و یا تعویض تاچ و ال‌سی‌دی آن‌ها است که شامل گوشی  Galaxy S5  نیز می‌شود. از طرفی از دردسرهایی که ممکن است برای همه‌ی ما رخ دهد، پیدا کردن مراکز تعمیراتی معتبر و تعمیرکاران ماهر در زمینه‌ی تعمیرات تلفن همراه است. اما در ابتدا لازم است تا بدانیم که کدام قسمت از نمایشگر Galaxy S5 خراب شده و همچنین چه علائمی در نمایشگر آن رخ می‌دهد و پس از آن اقدام به تعویض این گوشی کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

عضو های تشکیل دهنده‌ ی نمایشگر Galaxy S5


تاچ، ال‌سی‌دی و گلس 3 بخش اصلی هستند که نمایشگر گوی گلکسی S5 شما را تشکیل می‌دهند و هر یک از آن ها وظایف مربوط به خود را انجام می‌دهند. برای نمونه گلس وظیفه محافظت از نمایشگر را برعهده دارد و تاچ و ال‌سی‌دی نیز به ترتیب اجراکردن دستورات کاربر به صورت لمسی و نمایش محتوا را انجام می‌دهند.

همین حالا گوشیتو تعمیرکن


دلایلی که باعث خرابی نمایشگر گوشی Galaxy S5

به طور کلی دلایلی برای گوشی Galaxy S5 شما وجود دارند که باعث خرابی نمایشگر این تلفن‌همراه و تعویض تاچ و ال‌سی‌دی آن می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

اگر گلس گوشی Galaxy S5 آسیب ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد؟


در صورتی که نمایشگر گوشی شما به دلایل مختف آسیب ببیند، ابتدا بررسی کنید؛ اگر گلس نمایشگر گوشی Galaxy S5 شکسته باشد ولی تاچ همچنان دستورات شما در به صورت لمسی اجرا کند شما خوش شانس هستید! زیرا فقط میبایست گلس آن را تعویض نمایید که شامل پرداخت هزینه‌ی کمتری خواهید بود.

 

اگر تاچ گوشی Galaxy S5 آسیب ببیند چه می‌شود؟


در این حالت اگر نمایشگر گوشی در اثر فشار، ضربه و... آسیب ببیند، در ابتدا بررسی کنید که کدام قسمت از آن آسیب دیده است. در صورتی که عملکرد لمسی این گوشی از کار افتاده باشد ولی صفحه نمایش خاموش نشود، متاسفانه تاچ و ال سی دی به صورت کامل میبایست تعویض گردد.

 

همین حالا تعمیر کن

 

در چه صورتی ال‌ سی دی   Galaxy S5تعویض می‌ شود؟

در صورتی که در نمایشگر گوشی Galaxy S5 ترک های تار عنکبوتی مشاهده شود علاوه بر این که قسمت لمسی گوشی از کار می‌اندازد، حتی ممکن است نتوانید چیزی را در صفحه نمایش گوشی خود مشاهده کنید.

 

مراقب ضربه و فشار به ال سی دی گوشی Galaxy S5 خود باشید

 یکی از دلایلی که باعث خرابی نمایشگر و تعویض تاچ و ال‌سی‌دی گوشی گلکسی S5 شما می‌شوند، آسیب رسیدن صفحه‌نمایش در اثر ضربه و فشار است. در این حالت سعی کنید گوشی خود را در کنار اجسام تیز و یا سنگین نگذارید.

 

 حرارت و گرما در نمایشگر Galaxy S5  

امروزه بسیاری از تلفن‌های همراه به گونه ای طراحی شده اند که می‌توانند در برابر حرارت و گرما مقاومت کنند اما برخی دیگر از این قابلیت پیروی نمی‌کنند و در صورت تاثیر پذیری گرما ممکن است به صفحه نمایش این گوشی‌ها آسیب برسد که راهی جز تعویض تاچ و ال‌سی‌دی گوشی برای شما باقی نخواهد ماند. 

 

انواع مشکلات مختلفی که ممکن است برای گوشی Galaxy S5 ایجاد شود

به طور خلاصه، پس از آسیب رسیدن به نمایشگر گوشی گلکسی S5، علائمی در هر یک از قطعات نمایشگر این گوشی رخ می‌دهد که در ادامه به طور کامل به بررسی هر یک از این علائم می‌پردازیم.

 

برخی قسمت های تاچ Galaxy S5 از کار افتاده است

برای این کارابتدا به خوبی بررسی کنید که از جانب گارد و یا گلس مشکلی رخ نداده باشد. سپس قطعات آی سی تاچ از جمله سوکت ها و راه‌های مربوط به آن ها را مورد بررسی قرار دهید.


عملکرد تاچ Galaxy S5 به صورت خودکار


برای این کار میبایست گوشی را با یک تاچ سالم چک کنید. سپس سوکت مربوط به تاچ و مسیر های مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهید؛ توجه کنید که در این شرایط آی سی تاچ میبایست تعویض گردد.


جمع بندی

اگر نمایشگر گوشی گلکسی s5 شما به دلایل مختلفی آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد، همانطور که در مطالب بالا گفته شد، ابتدا قطعات این گوشی را به طور کامل بررسی کنید و سپس اقدام به تعویض آن کنید. اما برای تعویض تاچ و ال سی دی گوشی Galaxy S5 به کجا می‌توان مراجعه کرد؟

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه

موبایل‌ آباد راهی آسان برای تعمیرات تلفن همراه

دیگر لازم نیست برای تعویض تاچ و ال‌سی‌دی خود به دنبال مراکز تعمیراتی و تعمیرکار ماهر و حرفه ای باشید. زیرا موبایل‌آباد این کار را به راحتی برای شما حل کرده! اما چگونه؟
برای این کار شما کاربران عزیز می‌تونید به راحتی و بدون حضور در مراکز تعمیراتی تلفن‌همراه، تاچ و ال‌سی‌دی گوشی گلکسی S5 خود را انجام دهید. فقط کافیست وارد وبسایت موبایل‌آباد شده و روی گزینه‌ی ثبت درخواست کلیک کنید.

 

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات