لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تفاوت طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس ؛ تهیه شده از بخش تعمیرات گوشی سامسونگ

تفاوت طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس ؛ تهیه شده از بخش تعمیرات گوشی سامسونگ

این روزها مردم برای خرید گوشی اصل و اورجینال بسیاری از ابهامات در ذهن خود دارند، با این مقاله ما قصد داریم که تفاوت گوشی اصل و طرح را برای شما شرح دهیم.

با چشم باز خرید گوشی سامسونگ انجام دهیم

افزایش آگاهی شما در زمان خرید یک گوشی هوشمند برای  موبایل آباد بسیار ارزشمند است. بر اساس آخرین تحقیقات ما از نمایندگان ، تعمیرات گوشی سامسونگ بخش بارزی از تعمیرات گوشی در موبایل آباد است، نشان داده شده که گوشی طرح سامسونگ بخصوص گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس در بازار به کرات دیده می شود.

تعمیرات گوشی سامسونگ به تعداد بالا توسط نمایندگان ما انجام شده است. به این نتیجه رسیده ایم که در این زمینه بیشتر مقاله در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی و درایت گوشی همراه خود را خریداری نموده و با خیال راحت و اطمینان از گوشی سامسونگ خود استفاده نمایید.

در اینجا چند تفاوت گوشی سامسونگ اصل و گوشی سامسونگ طرح را معرفی خواهیم نمود.

تفاوت اصل گوشی سامسونگ و طرح گوشی سامسونگ

با موبایل آباد در این مقاله همراه باشید:

رنگ های اصلی گوشی

اصل گوشی به رنگ طوسی است و طرح به رنگ آبی نزدیک است. پس حتما به نوع رنگبندی دقت بفرمایید. شرکت های اصلی تولید کننده مثل شرکت سامسونگ، اپل، هواوی، سونی و ... به دنبال داشتن یک رنگ خاص و منحصر به فرد شرکت خود هستند که در مواردی که طرح گوشی آن در بازار موجود است، قادر به تولید چنین رنگی به صورت دقیق نیستند. با نگاهی جزئی و عمیق و داشتن آگاهی می توان به این نکته ظریف در نگاه اول برای خرید گوشی پی برد.

بسته بندی

دومین نکته که در خرید گوشی سامسونگ مخصوصا گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس در زمانیکه مراجعین برای تعمیرات گوشی سامسونگ خود به ما مراجعه می نمایند، نوع بسته بندی گوشی های سامسونگ است.

وقتی پشت جعبه های گوشی سامسونگ گلکسی را مشاهده می کنیم توضیحاتی که درباره گلکسی اس 9 داده است به صورت کلی است و اثری از مشخصات داخلی و نوع پردازنده و ... در توضیحات قطعات گوشی سامسونگ دیده نمی شود.

توضیح عملکرد قطعات و مشخصات بارز گوشی سامسونگ ذکر شده است.

و اما در طرح گوشی اس 9 موارد به صورت کاملا جزئی و تعداد خطوط بیشتر با تغییر فونت بسیار متفاوتی از سامسونگ اصلی همراه است که با دانستن آن اکنون در این مقاله برای شما قابل تشخیص است.

اداپتور

مورد بعدی وقتی جعبه باز می شود، اداپتور سامسونگ اصل و فرع از نظر اندازه و بسیاری موارد متفاوت هستند.

طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس - تعمیرات گوشی سامسونگ موبایل آباد

در آداپتور اصلی سامسونگ رنگ مشکی آن به صورت براق و مشکی تیره است ولی در آداپتور طرح سامسنگ رنگ آن مشکی روشن است و بر روی شارژر گوشی سامسونگ گزینه adaptive fast charging مشاهده می شود در صورتیکه در شارژر طرح گوشی سامسونگ مشاهده نمی شود.

بدنه و گوشی

بدنه و گوشی سامسونگ طرح از جنس آهن است که به مراتب بسیار سنگین تر از طرح آن است.

در بخش تعمیرات گوشی سامسونگ در موبایل آباد به مراتب گوشی هایی برای ما ارسال شده که طرح گوشی سامسونگ بوده و زمانیکه دو گوشی را روی هم قرار می دهیم دکمه های گوشی اصل آن در جای اصلی خود قرار ندارد و اگر یک قاب گوشی سامسونگ با خود داشته باشید و در جای آن امتحان کنید، بدرستی در جای اصلی قاب قرار نمی گیرد. پس مراقب باشید !

طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس - تعمیرات گوشی سامسونگ موبایل آباد

جای سیم کارت

تعمیر گوشی سامسونگ بیشترین تقاضای بازار تلفن همراه است. استفاده از طرح گوشی سامسونگ در صورتیکه از فیک بودن آن بی خبر باشید، باعث می شود ، گوشی سامسونگ شما به مشکل خورده و مراجعه تعمیراتی آن بسیار بالا خواهد رفت. پس سعی کنیم با کمی تحقیق و افزایش آگاهی از بودجه خود به نحو احسنت برای خرید گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس سرمایه گذاری کنیم.

یکی دیگر از موارد مشخص در گوشی طرح و اصل سامسونگ، جای سیم کارت آن است وقتی آن را از دستگاه خارج می نماییم، جنس بدنه اصلی سیم کارت گوشی سامسونگ از فلز می باشد در صورتیکه جنس بدنه طرح سیم کارت سامسونگ از جنس پلاستیک و سبک می باشد.

طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس - تعمیرات گوشی سامسونگ موبایل آباد

این مقوله در گوشی های سامسونگ باعث می شود که جنس اصلی جای سیم کارت ضدآب (waterproof) بوده و طوری به کار رفته که از ورود آب به سیم کارت جلوگیری می کند.

ورودی اسپیکر

بخش تعمیرات گوشی سامسونگ در موبایل آباد اطلاعات جالبی درباره ورودی اسپیکر در اصل و طرح سامسونگ مطرح نموده است. این مسئله که در گوشی طرح سامسونگ این ورودی در وسط قرار نگرفته و به سمت پایین نزدیکتر است در صورتیکه در گوشی اصل این مقدار از بالا و پایین کاملا اندازه است.

بارها در سوالات در زمینه تعمیر گوشی سامسونگ این مقوله مشاهده شده که قاب پشتی گوشی سامسونگ اصل سنگین تر از گوشی طرح سامسونگ است.

جنس بدنه اصلی از فلز ساخته شده و بازتاب رنگ بسیار بالاتری دارد ولی بدنه سامسونگ طرح از جنس شیشه و پلاستیک است و بازتاب نور کمتری دارد.

ضربان قلب شمار (heart rate)

گوشی های سامسونگ برای تعیین ضربان قلب یک بخشی در کنار لنز دوربین قرار داده اند. در گوشی اصل سامسونگ وقتی دست روی این قسمت می کشیم به صورت داخلی در بدنه تعبیه شده است و اثری از برجستگی روی پوست خود حس نمی کنید ولی در گوشی طرح آن این قسمت بسیار برجسته و قابل لمس است.

طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس - تعمیرات گوشی سامسونگ موبایل آباد

لنز دوربین گوشی

با توجه به تجربه کارشناسان موبایل آباد و تجربه آنها در زمینه تعمیرات گوشی سامسونگ ، این موارد را به شما گوشزد خواهند کرد که لنز گوشی اصلی سامسونگ به مراتب بزرگ تر از طرح آن است و وقتی این دو گوشی کنار هم مقایسه می شوند این موارد بسیار ملموس است.

طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس - تعمیرات گوشی سامسونگ موبایل آباد

اندازه اثر انگشت

اندازه اثر انگشت در گوشی های طرح سامسونگ بسیار بزرگتر از آن در نسخه اصلی آن است. در گوشی طرح وقتی این گزینه فعال شود هر اثر انگشتی را تایید می کند در صورتیکه در اصل گوشی سامسونگ این اندازه کوچکتر و بسیار دقیقتر است.

اندازه صفحه نمایش

در گوشی اصل سامسونگ اندازه صفحه بزرگتر از طرح آن است و فاصله صفحه تا دوربین جلو و اسپیکر جلویی آن بسیار کم است. پس دقت خود را در خرید گوشی سامسونگ گلکسی نوت 9 افزایش دهید.

همچنین صفحه نمایش گوشی سامسونگ اصلی کمی گود است ولی در طرح آن چنین ساختاری مشاهده نمی شود.

طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس - تعمیرات گوشی سامسونگ موبایل آباد

اسپیکر بالای گوشی

جنس اسپیکر جلویی گوشی اورجینال سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس از پلاستیک و مشکی رنگ است ولی در طرح آن نقره ای است.

طرح و اصل گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس - تعمیرات گوشی سامسونگ موبایل آباد

Ui گوشی سامسونگ

در قسمت گرافیک گوشی سامسونگ آیکون پیامرسان یا مسنجر به رنگ ترکیبی از آبی روشن و تیره است ولی در نسخه طرح آن این رنگ یک نارنجی یکدست است.

بارها در تعمیرات گوشی سامسونگ به این مورد برخورد کردیم که تا چه حد این مورد پررنگ است و کسی متوجه آن نیست. دلیل واضح است: عدم آگاهی ....

همچنین گزینه ها در قسمت تنظیمات یا setting بسیار متفاوت است و در طرح سامسونگ گزینه about phone  به صورت جداگانه وجود ندارد.

امیدواریم از این مقاله اطلاعات مفید و لازم در زمینه خرید گوشی اصل سامسونگ گلکسی اس 9 کسب کرده باشید و سعی کنید تمرکز خود را روی کیفیت گوشی اورجینال و داشتن اطلاعات لازم قبل از خرید گوشی سامسونگ قرار دهید.

با توجه به اطلاعاتی که از تعمیرات گوشی سامسونگ در موبایل آباد و تحقیق گسترده در زمینه آن به زودی شاهد مقالات کاربردی تر از موبایل آباد در زمینه تعمیرات گوشی های مختلف به خصوص تعمیرات گوشی سامسونگ ، آیفون و .... خواهیم داشت.

موبایل آباد مقالات کاربردی در زمینه خرید گوشی مناسب شما و گوشی اصل و اصول صحیح استفاده از گوشی های مختلف ، لوازم جانبی گوشی های مختلف ، به خصوص گوشی سامسونگ و گوشی آیفون که هواداران مخصوص خود را دارند، به زودی ایجاد خواهد کرد.

  منبع خبر : تیم موبایل آباد

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات