لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تمام آیفون های سال بعد جنس بدنه جدیدی دارند؛ تنها یک مدل مجهز به شارژ بی سیم

تمام آیفون های سال بعد جنس بدنه جدیدی دارند؛ تنها یک مدل مجهز به شارژ بی سیم

گزارش امروز حاکی از آن است که اپل تصمیم دارد تمام آیفون هایی که در سال میلادی آتی معرفی می کند را با بدنه ای شیشه ای توسعه داده و راهی بازار کند. علت اصلی چنین تصمیمی، ارائه آهسته‌ ی قابلیت شارژ بی سیم به آیفون هاست.

این گزارش جدیدی است که از سوی «مینگ-چی کو» ارائه شده. وی همچنین انتظار دارد که شرکت «پگاترون» به شکل اختصاصی کار تولید شارژرهای وایرلس اپل را انجام دهد. لازم به ذکر است که پگاترون پس از فاکسکان، دومین تولید کننده بزرگ آیفون برای اپل است.

در حال حاضر هنوز سازندگان ابزارهای دیجیتالی راهکار مناسبی برای شارژ بی سیم گجت های فلزی نیافته اند. پتنت هایی نیز در این رابطه به ثبت رسیده اما همچنان فرکانس شارژ به شکل مطلوبی انتقال پیدا نکرده و سرعت آن بسیار پایین است. از همه این ها گذشته، سال هاست که می دانیم «جاناتان آیو» در پی طراحی آیفونی است که مانند یک تکه شیشه به نظر می رسد.

در این میان آقای کو بعید می داند که قابلیت شارژ بی سیم آیفون در تمام مدل های سال آینده قرار گیرد، با این حال، او باور دارد که همه آیفون های 2018 به این ویژگی مجهز خواهند شد.

«کو» در روزهای گذشته مدعی شده بود که اپل در سال 2017 سه نمونه آیفون را معرفی می کند. دو نمونه، کاملاً آشنا بوده و نمایشگرهای 5.5 و 4.7 اینچی دارند، در حالی که یک نمونه خاص و شیشه ای از آیفون با نمایشگر 5.8 اینچ نیز از راه می رسد. وی سپس اذعان نمود که در همین موبایل، مساحتی معادل 5.1 الی 5.2 اینچ از نمایشگر به قابلیت لمسی مجهز خواهد بود.

اینک به نظر می رسد که صرفاً همین یک آیفون خاص در سال آینده از شارژ بی سیم بهره می برد. البته ذکر این نکته نیز لازم است که چند ماه پیش، گزارشی منتشر شد مبنی بر کار کردن اپل روی افزایش بُرد شارژرهای بی سیم. در صورتی که اپل تصمیم به استفاده از همین فناوری در موبایل خود را داشته باشد، به احتمال زیاد این ویژگی را بهبود خواهد داد.

oled-iphone-8-concept-matteo-gentile

منبع : دیجیاتو


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات