لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

حل مشکل داغ شدن گوشی

حل مشکل داغ شدن گوشی

بی‌شک همه شما داغ شدن تلفن همراه را تجربه کرده‌اید. این مسئله برای شما تا چه اندازه جدی بوده؟ برای حل مشکل داغ شدن تلفن‌همراه خود چه اقدامی کرده‌اید؟
بسیاری از کاربران با مشکل داغ‌شدن گوشی مواجه هستند که متاسفانه اغلب افراد، این مسئله را جدی نمیگیرند.
مسئله داغ‌شدن گوشی شاید بنظرمسئله به‌خصوصی نباشد؛درصورتی که یکی از عوامل بسیار موثر در خرابی موبایل است.\

آیا داغ شدن گوشی طبیعی است؟

این سوالی که ذهن بسیاری از کاربران را مشغول می‌کند.در پاسخ به این سوال باید بگوییم:داغ‌شدن گوشی تا حدی طبیعی است اما داغ شدن زیادی که دلیل موجهی برای آن وجود ندارد مسئله‌ای دردسرساز بوده و باید حتما مورد بررسی قرار گیرد.


به‌طور مثال اگر موبایل شما در حال اجرای اپلیکیشن‌های سنگین و دیتادار مدت زیادی می‌باشد؛ بی‌شک اثار داغی را در بدنه دستگاه احساس خواهید کرد و این مسئله کاملا منطقی و طبیعی است.اما درمواردی موبایل شما درحال اجرای یک اپ سبک و کم حجم است و مدت زیادی نیست که از ان استفاده می‌کنید اما دست‌شما حرارت زیادی در بدنه دستگاه احساس می‌کند که این مسئله و موارد مشابه حتما باید مورد بررسی قرار بگیرند.

چه عواملی سبب تولید حرارت گوشی می‌شوند؟ 

همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم تولید حرارت تاحدی طبیعی وغیر قابل اجتناب است اما می‌توان عوامل موثر در داغ‌شدن گوشی را شناخت و تاحدودی از داغ‌شدن بیش‌از حد آن جلوگیری کرد.
علاوه‌بر قرارگیری موبایل در معرض حرارت مستقیم اشعه آفتاب، شعله آتش و... عوامل دیگری نیز در تولید حرارت گوشی موثرهستند اما بسیاری از کاربران از آن بی‌خبرند.         

 بازی ‌و اپلیکیشن‌های سنگین؛دشمن سرسخت گوشی

یکی از شایع‌ترین عوامل موثر در تولید حرارت گوشی‌ها،اجرای بازی‌ها و اپلیکیشن‌های حجیم و دیتادار است.برخی براین باورند که اگر گوشی‌ها قدرت پردازش اپ‌های حجیم را داشت،مجاز به استفاده طولانی مدت از آن‌ها را دارند.درصورتی که یک گوشی هراندازه که به‌ چیپست قدرت‌مند مجهز باشد اگر به‌مدت طولانی برای بازی مورد استفاده قرار گیرد منجر به تولید حرارت شده که در دراز مدت آسیب زننده خواهدبود.

 

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

کاورها، محافظ گوشی‌اند یا دشمن؟!

کاورها همان‌اندازه که وجودشان برای موبایل ضروری و حائز اهمیت است به همان اندازه اگر به درستی انتخاب و مورد استفاده قرار نگیرند،به موبایل شما آسیب خواهندرساند.کاورهای ضخیم و چرمی در تولید حرارت تاثیر بسیار زیادی دارند. 

کابل شارژ و باتری را بررسی کردید؟!

باتری آسیب‌دیده و کابل شارژ خراب تاثیر مخربی روی دستگاه شما خواهند داشت و به‌شدت در داغ‌شدن گوشی تاثیر می‌گذارند؛ درنتیجه پیش از هراقدامی ابتدا از سلامتباتری و کابل شارژ خود اطمینان حاصل کنید.


علاوه‎بر سلامت باتری و کابل شارژ،مسئله دیگری که کم‌تر به آن توجه می‌شود؛مسئله اصل‌بودن باتری و شارژر است.
برخی کاربران برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از باتری و شارژر غیراورجینال در دستگاه خود بهره‌‌ می‌برند که این مسئله برای گوشی‌شما بسیار زیاد خطرآفرین خواهد بود.درمواردی علت انفجارگوشی باتری یا شارژر غیراورجینال گزارش شده است.  

آیا وای‌فای در تولیدحرارت گوشی نقش دارد؟

بسیاری براین باورند که استفاده از وای‌فای در تولید حرارت  گوشی نقش دارد؛ درصورتی که این باور کاملا اشتباه است.
علت اصلی گرم‌شدن گوشی در زمان اتصال به وای‌فای، اجرای برنامه‌ها در پس‌زمینه و استفاده از اینترنت و پردازنده‌ها می‌باشد. اگر مدت زیادی از موبایل شما به شبکه وای‌فای متصل باشد سبب افزایش تولید حرارت زیاد می‌شوند.

عوامل مخفی اما موثر در داغ‌شدن گوشی  

شاید کمی عجیب و کم‌اهمیت به‌نظر برسد؛اما عواملی نظیر نورزیاد صفحه‌نمایش، استفاده مداوم از دوربین،بدافزارها،برنامه‌های کم‌اهمیت و نوتیفیکیشن‌های آن،فعالیت مداوم بلوتوث و ویبریشین و... نیز در افزایش درجه حرارت نقش دارند.

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه

 نتیجه‌گیری 

موارد این‌چنینی بسیاری وجود دارد که در تولید حرارت دستگاه شما موثر است و بدون‌آنکه منشاء اصلی را بشناسید، سبب آسیب به بخش‌های اصلی گوشی نظیر ال‌سی‌دی،برد، باتری و... خواهدشد و هزینه‌های سنگینی را متحمل خواهیدشد. در نتیجه سعی کنید موارد ذکرشده را رعایت کنید تا موبایل شما از بروز مشکلات مشابه در امان باشد.
امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید و مورد استفاده شما قرارگرفته‌باشد.لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.   

 

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات