لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

حل مشکل روشن نشدن وای فای

حل مشکل روشن نشدن وای فای

اگر شما هم با مشکل روشن نشدن وای‌فای خود مواجه هستید؛ وارد صفحه درستی شده‌اید. پیش از هر اقدامی باما دربررسی دلایل روشن نشدن وای‌فای و رفع این مشکل همراه باشید.
عوامل متعددی سبب روشن نشدن وای‌‌فای گوشی می‌شود. گاهی یک مشکل ساده و ابتدایی سبب روشن نشدن وای‌فای می‌شود که به راحتی قابل حل است در نتیجه همه احتمالات را در نظر بگیرید.
پیش از هر اقدامی از روشن بودن وای‌فای و تطبیق نام کاربری و رمز وارد شده مطمئن شوید. گاهی تشابه نام چند روتر سبب می‌شود شما سعی در اتصال به وای‌فای با نام اشتباه و SSID مشابه داشته باشید. در قدم بعدی وای‌فای تلفن همراه خود را یکبار خاموش و مجدد روشن کنید اگر نتیجه‌ای نداشت؛ همین اقدام را با سوویچ دستگاه در حالت پرواز هم امتحان کنید. 
اگر بررسی‌های اولیه نتیجه‌ای به دنبال نداشت موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید. 

بررسی بلوتوث

گاهی روشن بودن بلوتوث در عملکرد وای‌فای اختلال ایجاد می‌کند.
در برخی گوشی‌های اندرویدی وقتی بلوتوث روشن است، وای‌فای ضعیف عمل کرده یا روشن نمی‌شود.

بررسی حالت پرواز(Airplane Mode )

اگر تلفن‌همراه شما در حالت پرواز سوییچ شده باشد تمامی راه‌های ارتباطی مانند تماس، وای‌فای‌، بلوتوث و ... غیر فعال خواهند شد. 
پس ازسوییچ نبودن دستگاه روی این حالت اطمینان حاصل کنید.

بررسی حالت ذخیره باتری

حالت ذخیره باتری با کنترل عوامل موثر، مصرف باتری شما را بهینه می‌کند.در نتیجه اگر گوشی شما روی حالت ذخیره باتری سوییچ باشد امکان قطع  یا عدم اتصال وای‌فای وجود دارد.  

آپدیت فریمور مودم

همان‌طور که می‌دانید گاهی مشکل عدم اتصال به وای‌فای از گوشی‌ نیست و یک اختلال در مودم سبب این مشکل می‌شود.
در این صورت شما می‌توانید وارد تنظیمات مودم شوید و با آپدیت فریمور آن از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.
 

تنظیم مجدد اتصالات وای‌فای

یکی از روش‌های موثر در رفع مشکل وصل نشدن وای‌فای تنظیم مجدد اتصالات وای‌فای است.
به قسمت Setting دستگاه خود رفته و روی گزینه Wifi ضربه بزنید و دست خود را روی نام شبکه‌ای که مشکل عدم اتصال دارد چند ثانیه نگه‌دارید در این مرحله یک پنجره کوچک با چند گزینه نمایان می‌شود. 
با انتخاب گزینه Network Forget  و وارد کردن مجدد پسورد به شبکه اینترنت متصل شوید.

 

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

آپدیت سیستم عامل گوشی

برخی از مشکلات نرم‌افزاری در گوشی‌های هوشمند مربوط به  سیستم‌عامل دستگاه است؛ مشکل روشن نشدن وای‌فای هم از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه با بروز رسانی سیستم‌عامل دستگاه خود از بروز مشکلات این‌چنینی جلوگیری کنید.  

بررسی تنظیمات مودم

اگر هیچ دستگاهی قادر به متصل‌شدن به وای‌فای نیست؛به احتمال زیاد مشکل از مودم است. در این حالت حتما تنظیمات مودم را بررسی کنید و از فعال بودن حالت وای‌فای در مودم و بلاک نبودن مک آدرس خود اطمینان حاصل کنید.      

ریستارت گوشی و مودم

گاهی عدم اتصال دستگاه به وای‌فای به دلیل هنگ کردن مودم یا گوشی است؛ گوشی و مودم خود را خاموش کرده و پس از گذشت 30 ثانیه مجدد روشن نماید.  

ریست فکتوری گوشی

ریست‌فکتوری یا بازگردانی به حالت کارخانه آخرین راه‌حل موجود برای رفع مشکل روشن نشدن وای‌فای است. بااین روش تمامی اطلاعات شما حذف شده و تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه بازمی‌گردد.در نتیجه پیش از هر اقدامی یک نسخه پشتیبان از اطلاعات شخصی خود تهیه کنید.
اگر تمامی روش‌ها را امتحان کردید و نتیجه‌بخش نبود و گوشی‌های دیگر به مودم متصل می‌شدند؛متاسفانه دستگاه شما دچار مشکلات جدی تری شده است و با مراجعه به تعمیرگاه مشکل متصل نشدن وای‌فای خود را رفع کنید.

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات