درود خدمت همه ی موبایل آبادی ها و کاربران عزیز!

امروز قصد دارم شما را با علل کار نکردن حسگر اثر انگشت در Galaxy A50 آشنا کنم و بعد با هم ببینیم که آیا می توانیم خودمان به تعمیر گوشی دلبندمان بپردازیم یا خیر ؟!

اگر دوست دارید درباره ی تعمیرات سری A سامسونگ >اطلاعات جامعی به دست بیاورید ، این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم .

علل کار نکردن حسگر اثر انگشت در Galaxy A50

با بررسی موارد متعددی از این مشکل ، به طور کلی می توانیم کار نکردن حسگر اثر انگشت را به دو دسته تقسیم کرد :

مشکلات نرم افزاری

مشکلات سخت افزاری

مشکلات نرم افزاری Galaxy A50

تعمیر حسگر اثر انگشت گوشی a50

برطرف کردن مشکلات نرم افزاری می تواند روی خوش مشکلاتی باشد که ممکن است برای کاربر رخ دهد ؛ هرچند که کاربران ظاهرا از مشکلات نرم افزاری بیشتر می ترسند ! اما دقیقا ما برای همین اینجا در خدمت شما هستیم ! در زیر به دو مورد عمده ی آن اشاره می کنیم :

کار نکردن حسگر اثر انگشت پس از آپدیت :

خیلی از کاربران سامسونگ پس از آپدیت گوشی خود دیگر قادر به استفاده از حسگر اثر انگشت نمی باشند و از این مورد گلایه های بسیاری دارند . ما به شما یک راه حل کوتاه پیشنهاد می کنیم . مراحل زیر را دنبال کنید :

1- گوشی را خاموش کنید.

2- به حالت ریکاوری بروید . برای ورود به حالت ریکاوری در گوشی های سامسونگ ، پس از خاموش کردن گوشی ، کلید های پاور ( روشن / خاموش ) ، کلید هوم ( Home ) و افزایش صدا را همزمان فشار داده و تا زمان نشان دادن لوگوی سامسونگ روی صفحه ، نگه دارید .

3- با استفاده از کلید های صدا ( Volume ) ، روی گزینه ی wipe cache partition بروید و با فشار دادن کلید پاور ( Power ) ، آن را انتخاب کنید .

4- در مرحله ی آخر ، گزینه ی Reboot system now را انتخاب کنید .

از کار افتادن حسگر اثر انگشت Galaxy A50

این مورد می تواند کمی پیچیده تر به نظر بیاید . اگر شما مدتی از حسگر اثر انگشت گوشی خود استفاده می کردید و ناگهان متوجه اشکالی در کارکرد آن شده اید ، این احتمال وجود دارد که قطعه ی مربوطه به دلایلی از کار افتاده باشد . احتمال دیگر این است که در نسخه ( ورژن ) اندروید شما یک باگ ( ایراد ) نرم افزاری وجود داشته باشد . به هر حال این مشکل به بررسی دقیق یک متخصص تعمیرات گوشی نیاز دارد .

مشکلات سخت افزاری Galaxy A50

گوشی a50 سامسونگ

همانطور که گفته شد ، در کل مشکلات سخت افزاری می توانند از اهمیت و جزئیات بیشتری نسبت به مشکلات نرم افزاری برخوردار باشند .

عوامل زیر می توانند به از کار افتادن حسگر اثر انگشت galaxy a50 منجر شوند :

اصابت شئ تیز یا جسم سنگین به صفحه : خیلی از موارد گزارش شده از این دسته هستند که میتواند صفحه LCD ، تاچ اسکرین و همینطور حسگر اثر انگشت را دچار اختلال کند . در این صورت شما میبایست گوشی خود را به یک محل تعمیرات گوشی مطمئن و کاربلد بسپارید تا قطعات مورد نیاز را تعویض کنند .

آبخوردگی گوشی یا نفوذ مایعات به داخل گوشی : این مورد نیز از موارد شایع در گزارش های تعمیرکاران موبایل آباد است . در این باره بدون رویت و بررسی تخصصی گوشی نمی توان نظر قطعی داد اما در بیشتر موارد کاربر را متحمل هزینه می کند .

یک نکته ی مهم و خواهشی دوستانه !

حسگر اثر انگشت گوشی a50

این یک مسئله ی مهم است که شما بررسی و تعمیرات گوشی خود را به دست چه کسی می سپارید . فرض کنید شخصی دچار سردرد هایی مزمن می شود و برای برطرف کردن مشکل ، بدون پرس و جو و تحقیق ، نزد پزشکان مختلفی رفته و با انبوهی از قرص و داروی مسکن رو به رو می شود و باز هم این مشکل ادامه یدا می کند و حتی بدتر هم می شود !

به نظر شما اگر نظر دیگران را می پرسید و قبل از اقدام ، تحقیق و جستجو می کرد ، نزد چه پزشکی می رفت؟! احتمالا پزشک به او می گفت مشکل از سایز کفش توست! یا با بررسی وعده های غذایی او ، مشکل را پیدا می کرد! به همین سادگی!!!

به همین ترتیب در اصناف مختلف نیز همین گونه است و باید از صحت و صلاحیت شخص تعمیرکار مطمئن شد . مجموعه ی موبایل آباد با چندین سال تلاش روز افزون در حوزه ی تعمیرات گوشی ، سعی در آگاه کردن کاربران و یکپارچه سازی صنف تعمیرکاران گوشی همراه دارد و آماده ی ارائه ی خدمات به شما کاربران گرانقدر می باشد .