لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

روش حل مشکل از کار افتادن فیس آیدی در آیفون

روش حل مشکل از کار افتادن فیس آیدی در آیفون

تصور کنید آیفون خود را برای انجام کاری برمی‌دارید و برای آنلاک شدن، آن را مقابل صورت‌تان نگه‌میدارید اما آنلاک نمی‌شود، چند مرتبه دیگر این اقدام را تکرار می‌کنید اما تاثیری ندارد؛ چه می‌کنید؟ 
احتمالا دستگاه‌تان را ریستارت کرده یا تنظیمات مربوط به فیس آیدی را یررسی می‌کنید و در صورت حل نشدن مشکل، ناامید می‌شوید و برای حل آن به تعمیرکار مراجعه می‌کنید.
عجله نکنید؛ اگر فیس آیدی آیفون شما از کار افتاده، پیش از هر اقدامی این مقاله را تا انتها بخوانید.

دلایل خرابی فیس آیدی در آیفون  

فیس آیدی Face ID یا قابلیت تشخیص چهره اختصاصی اپل است که با ورود آیفون X کار خود را شروع کرد و جایگزین Touch ID شد.
اگرچه این قابلیت محبوب کارایی زیادی دارد، اما از حساسیت بالایی هم بهره میبرد و احتمال خرابی در آن بسیار زیاد است.  
در مورد علت خرابی فیس آیدی نمی‌توان نظر قطعی داد؛ اما در مواردی برخی مشکلات به ظاهر ساده نرم‌افزاری در عملکرد فیس آیدی آیفون اختلال ایجاد می‌کنند که در اینجا به این موارد و روش حل آن خواهیم پرداخت. 

تمیز کردن سنسورها

در پنل جلویی آیفون‌هایی که قابلیت تشخیص چهره دارند، یک لنز اختصاصی به نام True Depth  قرار گرفته که وظیفه تشخیص جزئیات چهره را برعهده دارد و در صورت کثیف بودن سنسورهای جلوی آیفون در عملکرد فیس‌آیدی اختلال ایجاد خواهد شد.
در نتیجه پیش از هر چیز، ابتدا این قسمت را با پارچه بسیار نرم یا پنبه کاملا تمیز کرده و عملکرد فیس آیدی را مجدد بررسی نمایید. 

 

خاموش و روشن کردن فیس آیدی

برای حل چنین مشکلاتی همیشه ساده‌ترین راه‌ها را امتحان کنید. بعد از تمیز کردن سنسورها و بی نتیجه بودن این روش، با ورود به منوی تنظیمات گزینه   Face ID & Passcode  را انتخاب کرده و اسلایدر مربوط به فیس آیدی را غیرفعال کنید.
در صورت امکان گزینه‌ی Other Apps را نیز لمس کرده و اسلایدر موارد موجود در آن را نیز غیرفعال نمایید.
پس از آن آیفون را ریستارت کرده و مجدد به بخش setting>Face ID&passcode رفته و تنظیمات را فعال کنید.

ریست فیس آیدی

برای حل مشکل فیس آیدی می‌توانید به کمک گزینه Reset Face ID  تنظیمات این قابلیت را ریست کرده و مجدد با چهره خود تنظیم نمایید. بسیاری از باگ‌های نرم‌افزری با این روش حل خواهند شد.

 

بروزرسانی سیستم‌عامل

بسیاری از اختلالات نرم‌افزای در گوشی‌های هوشمند نتیجه آپدیت نبودن سیستم است و به محض بروزرسانی سیستم‌عامل بسیاری از مشکلات از این قبیل رفع می‌شود.
برای حل مشکل نرم‌افزاری آیفون سیستم عامل دستگاه را بروزرسانی نمایید.

 

ریست تنظیمات آیفون

یکی دیگر از روش‌هایی که در حل مشکل از کارافتادن فیس آیدی موثر است، ریست تمامی تنظیمات آیفون است که می‌توانید با انتخاب گزینه
 (Reset All Cantact & Settings) تمامی تنظیمات شخصی که روی آیفون اعمال کردید را حذف کرده و به حالت اولیه باز می‌گرداند.
این گزینه فقط تنظیمات آیفون را ریست می‌کند و اطلاعات شما نظیر عکس، فیلم، اپ‌ها و... حذف نخواهد شد.

 

ریست فکتوری آیفون 

ریست فکتوری یا بازگردانی به حالت کارخانه، آخرین راه برای حل مشکل از کار افتادن فیس آیدی خواهد بود و تفاوت آن با ریست تنظیمات این است که در این روش همه اطلاعات آیفون شما حذف خواهد شد و به حالت کارخانه و روز اول برمی‌گردد.
فراموش نکنید که از اطلاعات شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید که در غیر این صورت پس از ریست فکتوری آیفون، هیچ یک از آن‌ها در دسترس شما نخواهد بود.

 

مراجعه به تعمیرکار

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم ریست فکتوری آخرین راه چاره خواهد بود و پس از آن اگر چاره ساز نبود، مشکل سخت‌افزاری بوده و لازم است نزد تعمیرکاری مجرب رفته و مشکل از کار افتادن فیس آیدی آیفون را حل کنید.


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات