لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

رونمایی از سنسور ایزوسل پلاس سامسونگ با عملکرد عالی در محیط های کم نور

رونمایی از سنسور ایزوسل پلاس سامسونگ با عملکرد عالی در محیط های کم نور

رونمایی سامسونگ با سنسور ایزوسل پلاس

سامسونگ روز گذشته نسل جدید سنسور دوربین خود را با نام ایزوسل پلاس رونمایی کرد. سنسور دوربین ایزوسل پلاس قادر است تا تصاویر شارپ‌تری را با جزئیات بالا حتی با وجود نور کم ثبت کند.

ایزوسل پلاس را باید نمونه‌ی آپدیت شده‌ای از سنسور ایزوسلی خواند که سامسونگ در سال 2013 میلادی رونمایی کرده و در سال‌های گذشته به بهینه‌سازی آن پرداخته است. کره‌ای‌ها سال گذشته سنسور دوربین خود را به اندازه‌ای کوچک کردند که بتوان از آن در گوشی‌های هوشمند با فرم‌فکتور باریک‌تر استفاده کرد. سامسونگ ابتدای سال جاری میلادی نیز سنسور ایزوسل اسلیم 3P9 را با رزولوشن 16 مگاپیکسلی رونمایی کرد. ایزوسل اسلیم به گونه‌ای طراحی شده که می‌توان به راحتی آن‌را در گوشی‌های هوشمند مختلف مورد استفاده قرار داد. ایزوسل پلاس با داشتن تمام ویژگی‌های نسل‌های قبلی، قابلیت‌های جدیدتری را با نیز به همراه دارد.

سیستم ایزوسل سامسونگ

فناوری مورد استفاده در سنسور‌های ایزوسل با ایجاد یک مانع فیزیکی بین پیکسل‌ها باعث می‌شود تا اختلاط رنگ بین پیکسل‌ها کاهش پیدا کرده و همچنین هر پیکسل بتواند بیشینه نور ممکن را جذب کند. فناوری مورد استفاده در سنسور‌های ایزوسل باعث می‌شود تا فرایند جذب نور بیشتر از سنسور‌های BSI‌ باشد. براساس اطلاعات ارائه شده، مانع ایجاد شده بین پیکسل‌ها در فناوری یک شبکه‌ی فلزی است که همین موضوع باعث می‌شود تا نور تابیده شده جذب شده یا بازتاب داده شود. در فناوری ایزوسل پلاس، فلز جای خود را به ماده‌ی جدیدی داده است که هرگونه تلف شدن نور تابیده شده را کاهش می‌دهد. این ماده‌ی جدید توسط فوجی‌فیلم توسعه یافته است.

تازه های اخبار موبایل آباد؛ شاید این خبر مرتبط مورد توجه شما قرار بگیرد: سامسونگ گلکسی جی7 و گلکسی جی5 (2017) را به حسگر اثر انگشت مجهز میکند

استفاده از ماده‌ی جدید در ساخت شبکه‌ی جداکننده‌ی پیکسل‌ها از همدیگر باعث شده تا وضوح تصاویر به دلیل تفکیک بالای رنگ‌ها در هر پیکسل بسیار افزایش یابد. همچنین باید به افزایش 15 درصدی حساسیت نوری ایزوسل پلاس نیز اشاره کرد. این سنسور قادر است تا در دوربین‌هایی با رزولوشن بالاتر از 20 مگاپیکسل مورد استفاده قرار گیرد.

سامسونگ هنزو برنامه‌ی مشخصی را برای استفاده از سنسور ایزوسل پلاس ارائه نکرده است، با این حال این سنسور در روزهای آینده و در MWC شانگهای به نمایش گذاشته خواهد شد.

شرکت فیسبوک در سال 2015 بود که تصمیم گرفت نسخه لایت اپ فیسبوک را منتشر کرد. حال اینستاگرام که به عنوان شرکت زیرمجموعه فیسبوک محسوب شده، به تازگی نسخه لایت اپ خود را منتشر کرد.

  منبع خبر سیستم ایزوسل سامسونگ


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات