لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

مدیرعامل ال جی موبایل: این واحد سال آینده به کمک 5G به سودآوری خواهد رسید

مدیرعامل ال جی موبایل: این واحد سال آینده به کمک 5G به سودآوری خواهد رسید

مدیرعامل ال جی موبایل: این واحد سال آینده به کمک 5G به سودآوری خواهد رسید

مدیرعامل ال‌جی موبایل بر این باور است که این واحد با وجود ضرردهی متوالی، سال آینده می‌تواند به لطف فناوری 5G به بخشی سودآور تبدیل شود.

پیش‌بینی‌های اخیر مالی حاکی از آن هستند که سه‌ماهه‌ی سوم 2018، فصلی به‌شدت بد برای ال‌جی موبایل بوده است. متأسفانه، عمکرد ضعیف واحد موبایل ال‌جی کماکان ادامه دارد و انتظار می‌رود که ضرر این بخش تا پایان سال میلادی جاری به 400 میلیون دلار برسد. اما با این وجود، هوانگ جنگ هوان، مدیرکل و مدیرعامل ال‌جی موبایل بر این باور است که این وضعیت به‌زودی تغییر خواهد کرد.

هوانگ پس از معرفی ال‌جی وی 40 تین‌کیو در جمع خبرنگاران مدعی شد که ال‌جی یکی از تنها دو یا سه شرکتی محسوب می‌شود که در حال حاضر برای آغاز به کار نسل بعدی شبکه‌های موبایل، قادر به عرضه‌ی به موقع گوشی‌های هوشمند مجهز به 5G است. وی امید دارد که این مسئله منجر به افزایش فروش گوشی هوشمند در نیمه‌ی نخست سال 2019 شود و متعاقب آن آگاهی عمومی از برند ال‌جی نیز افزایش پیدا کند. براساس ادعای مدیرعامل ال‌جی، هنگامی که تمام این عوامل با یکدیگر ترکیب شوند، تغییر وضعیت در طول سال آینده محتمل خواهد بود.

ال‌جی در ماه آگوست اعلام کرد که در همکاری با اسپرینت قصد دارد نخستین گوشی سازگار با نسل پنجم شبکه‌ی موبایل را برای این اپراتور آمریکایی تولید کند. در حال حاضر جزئیات بسیار کمی درباره‌ی این گوشی هوشمند وجود دارد و تنها می‌دانیم که در 6 ماهه‌ی نخست 2019 عرضه خواهد شد. با این حال، اسپرینت به‌تازگی تأیید کرد که این دستگاه از طراحی «خیره‌کننده» و «متفاوتی» برخوردار خواهد بود. این مسئله بدین معنی است که گوشی یادشده صرفاً مدلی ارتقایافته از وی 40 تین‌کیو یا دیگر دستگاه‌های فعلی ال‌جی نخواهد بود.

با توجه به ضرر تقریبا 400 میلیون دلاری ال‌جی در سال 2018، فعلا باید با دیده‌ی شک و تردید به ادعاهای مطرح‌شده نگریست. زیرا به هر صورت، ال‌جی به‌منظور رسیدن به سوددهی باید به‌نحو قابل ملاحظه‌ای هزینه‌ها را کاهش یا فروش گوشی‌هایش را به‌طرز چشمگیری افزایش دهد. با این حال، وقوع هر اتقاقی امکان‌پذیر است و تنها زمان صحت ادعاهای مدیرعامل ال‌جی موبایل را تأیید خواهد کرد.

  منبع خبر ال جی


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات