روز چهارشنبه 23  مرداد 1398 ، دورهمی موبایل آباد با حضور فعالان استارتاپی و کسب و کارهای نوین برگزار شد. در ابتدا اسماعیل نورمحمدی و علیرضا جعفری تفرشی ضمن عرض خوشامد‌گویی به میهمانان عزیز، درباره ی تجربیات و اهداف موبایل آباد در برقراری نظم و آرامش در صنف تعمیرات موبایل سخنرانی، و نکته ی بعدی یعنی شفاف سازی فضای کارآفرینی و سوء استفاده ی برخی افراد از نداشتن آگاهی علاقه‌مندان به کارآفرینی -که هدف اصلی این دورهمی بود- را چاشنی نطق خود کردند.

پس از آن، آقای میثم دادخواه، هم بنیانگذار و مدیرعامل موبایل آباد، پس از قدردانی از میهمانان، به اهمیت شفاف‌سازی فضا و اکوسیستم استارتاپی اشاره کرد. از نظر ایشان، فضای استارتاپی در کشور ما درحال کند شدن و حتی پسرفت است که یکی از دﻻیل عمده ی آن ، سوءاستفاده ی افراد و شرکت های گوناگون از ناآگاهی و غفلت جوانان مستعد و علاقه مند به حوزه ی کارآفرینی است.

طبق صحبت های میثم دادخواه ، افراد سودجو ، فقط یک بعد از چندین بعد مهم کارآفرینی را پیش روی مردم قرار می‌دهند و با وعده‌ی راه‌اندازی یک سایت و اپلیکیشن موبایل، از حقوق ماهانه‌ی باﻻی 5 میلیون تومان صحبت می‌کنند اما، نکته‌ی مهم اینجاست که این افراد هیچگاه از چالش‌های پیچیده‌ی استارتاپی در حوزه ی کارآفرینی حرفی نمی‌زنند ؛ این فضا، نه تنها جای پیشرفتی باقی نمی‌گذارد، بلکه هر روز تعداد افرادی که در این دام ها می‌افتند نیز بیشتر می شود.

ایشان خاطر نشان کردند که مجموعه‌ی موبایل آباد هدف اصلی خود را رشد و گسترش و همچنین یکپارچه سازی صنف تعمیرات موبایل، و سپس مباحث مالی را در اولویت‌های بعدی خود قرار داده است.

در ادامه ی دورهمی ، از میهمانان این برنامه درخواست شد تا نظرات و انتقادات خود را مطرح کنند .

از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دیدگاه آقای عادل طالبی اشاره کرد. ایشان نیز با جناب دادخواه متفق القول بودند و از کم لطفی‌هایی که در فضای نوآوری و کارآفرینی توسط افراد سودجو انجام می شود گلایه‌های بسیار داشتند. به نقل از ایشان " :باید فضای مسموم فکری برای همیشه کنار گذاشته شود" و این میسر نیست جز به همت و کوشش نخبگان و تاثیرگذاران این حوزه؛ شامل مدرسان و صاحبنظران استارتاپی.

همچنین طبق نظر جمع، تصمیم بر این شد که در راستای ایجاد یک فضای سالم و بدون آﻻیش در فضای استارتاپی، هشتگ جدیدی تحت عنوان #مسیر_نو ایجاد شود.

در این میان، حاضران و فعاﻻن کسب و کار، همچون آقایان رضا شیرازی، مجتبی پیرزاد، دکترعلی خادم الرضا، امیر مهدی اعتباری، امید ملائکه، سیدمحمد اعلم ملکی، خانم دکتر کتایون سپهری، امیر زمانیها، دکتر آرش رادمهر، نوید مددی،  نظرات و پیشنهادات و همینطور چالش‌های جدید استارتاپ‌ها را مطرح کردند که غالبا نظر و هدف مشترک -مطابق با نظرات قبلی- داشتند که این نشان از یک وحدت ایده آل در جریان استارتاپ‌ها دارد.