لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

100 هزار گوشی توقیف شده، برای بازگشت آرامش، به بازار موبایل بازمی گردد

100 هزار گوشی توقیف شده، برای بازگشت آرامش، به بازار موبایل بازمی گردد

100 هزار گوشی توقیف شده، برای بازگشت آرامش، به بازار بازمی‌گردد وزیر ارتباطات اعلام کرد که برای بازگشت آرامش به بازار موبایل، این هفته 100 هزار گوشی هوشمند توقیف‌شده عرضه می‌شود.

با افزایش نرخ ارز و بلاتکلیفی واردکنندگان در خصوص اختصاص یا عدم اختصاص ارز با نرخ دولتی برای واردات گوشی‌های هوشمند باعث شده است تا وضعیت آشفته‌ای را در تمام بازار‌ها از جمله گوشی‌های هوشمند شاهد باشیم؛ به‌طوری که اکنون در اغلب فروشگاه‌های اینترنتی با انبوهی از گوشی‌های هوشمند ناموجود طرف هستیم و خرده‌فروش‌های فیزیکی نیز اغلب قیمت‌هایی نجومی در قبال کالاهای خود طلب می‌کنند.

حال به‌نظر می‌رسد که دولت در تلاش برای کاهش شدت التهاب به‌وجود آمده در بازار است؛ زیرا محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم، امروز در حاشیه‌ی همایش مدیران پست‌بانک اعلام کرد که با محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در حاشیه‌‌ی جلسه‌ی هیأت دولت برای رسیدگی به قیمت‌ها در بازار گوشی‌های هوشمند، هماهنگی‌هایی صورت گرفته است.

شاید این خبر مرتبط مورد توجه شما قرار گیرد; اعلام وزیر ارتباطات در مورد ناامنی کدهای USSD

آذری جهرمی، وضعیت بازار موبایل را به دو عامل گوشی‌های توقیف‌شده و نرخ ارز وابسته دانست و مطالبه‌ی رسیدگی به وضعیت بازار تلفن همراه را مطالبه‌‌ای صحیح خطاب کرد. جهرمی در ادامه گفت:

امروز از وزیر صنعت برای تسریع در روند عرضه‌ی 100 هزار گوشی توقیف‌شده به بازار در خواست کردیم و تلاش می‌کنیم که 100 هزار گوشی توقیف‌شده این هفته به بازار عرضه شود.

آذری جهرمی در ادامه با اشاره به نرخ ارز به‌عنوان یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت گوشی، اعلام کرد از آنجایی که هنوز نرخ ارز برای واردات گوشی تصویب نشده، از این رو وزارت ارتباطات منتظر تثبیت نرخ ارز است. او تثبیت نرخ ارز را روشن‌گر سیاست‌های رئیس کل جدید بانک مرکزی دانست و ابراز امیدواری کرد در این زمینه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود.

منبع خبر بازار موبایل


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات