لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

8 ویژگی جالب و کاربردی گلکسی نوت 9 سامسونگ که آیفون از آن مبراست

8 ویژگی جالب و کاربردی گلکسی نوت 9 سامسونگ که آیفون از آن مبراست

طبق آمار، بسیاری از کاربران قدیمی آیفون، به دلیل امکانات بی نظیر سامسونگ بخصوص سری نوت 9 سامسونگ تصمیم به تغییر الگوی خود گرفته و سامسونگ را انتخاب کرده اند.

در اینجا 8 ویژگی جالب و کاربردی سامسونگ را شرح خواهیم داد که آیفون به آن توجهی نکرده است:

حالت beast mode در گلکسی نوت 9 سامسونگ

این مدل سامسونگ نوت بسیار سریع است. با پردازنده 2.8  GHZ و سرعت پردازنده آیفون XS MAX ، 2.5 GHZ بر ثانیه است. که تقریبا در یک جنس پردازنده برای سرعت بالا هستند. ولی قابلیت beast mode در سامسونگ نوت 9 به  طرز چشمگیری سرعت cpu  را بالا برده و تعداد بالایی از برنامه ها، وب پیج ها و .... همزمان بدون هنگ یا گنگی کار خواهند کرد.

آمار نشان داده، با فعال کردن این قابلیت فیس بوک در 1 ثانیه باز شده، توییتر براحتی با اینکه سایت سنگینی است لود شده است.

نوت 9 سامسونگ

برای فعال کردن این قابلیت، از راه زیر تنظیم می شود:

Setting  => about phone => build number => developer option => animator duration scale => از قسمت انیمیشن ها هر مقدار کمتر انتخاب شود سرعت بیشتر می شود.

گذاشتن home screen به صورت ویدیو با دوربین گوشی نوت سامسونگ

این قابلیت برای حق انتخاب آزاد کاربران سامسونگ، برای انتخاب ویدیو اسکرین از شخص محبوب خود یا وسیله  محبوب یا یک منظره محبوب به صورت متحرک باشد.

نحوه استفاده از این قابلیت سامسونگ به این شکل است :

ویدیوی چند ثانیه ای مورد نظر خود را گرفته ، در قسمت تنظیمات wallpaper در قسمت browse  ویدیوی مورد نظر شما قابل انتخاب است.

 

شما می توانید دو تعداد Bluetooth برای هدفون در یک زمان استفاده نمایید.

نوت 9 سامسونگ

دلیل حذف هدفون آیفون از این گوشی هنوز برای خیلی از ما دچار ابهام است ولی سامسونگ هنوز استفاده های کاربردی بلوتوث و کابل هدفون را مورد استفاده گوشی های خود قرار داده است. بسیاری از کاربران به راحتی بدون استفاده از کابل به موسیقی در هر نقطه که باشند، گوش می دهند.

قابلیت فوق العاده ای که سامسونگ در اختیار کاربران گذاشته است، به اشتراک گذاشتن دو بلوتوث از سمت یک گوشی نوت 9 سامسونگ است.

برای مثال، یک بلوتوث برای خود شخص و بلوتوث دیگر برای به اشتراک گذاشتن اسپیکرهای خانگی است. یا برای دیدن یک کلیپ یا موزیک یا فیلم دلخواه از طریق گوشی می توان همزمان دو هدفون به آن با بلوتوث متصل شد و در یک گوشی نوت 9 سامسونگ به نمایش گذاشت.

برای انجام اینکار مراحل زیر را در نوت  9 طی کنید:

=> Connections

=> Bluetooth

 =>سه نقطه را انتخاب نمایید

 => advanced

=> dual audio => بعد از آن بلوتوث را چک خواهد کرد و متصل خواهد شد.

نوت 9 سامسونگ

 

مقاله های مرتبط : مقایسه دو گوشی گلکسی A9 استار سامسونگ و گلکسی اس 8 سامسونگ

 

پیام اطلاع رسانی در شارژ کم نوت 9 سامسونگ

نوت 9 سامسونگ

نوت 9 به شما اطلاع می دهد وقتی که گوشی شما در حالت کمبود شارژ به سر می برد که شما گوشی را به شارژ زده از آسیب به باتری وقتی که شما بسیار درگیر کار خود هستید و حواستان معطوف نیست، جلوگیری می کند.

 

قابلیت اعجاب انگیز قلم نوت 9 سامسونگ

نوت 9 سامسونگبا قلم  اس نوت خیلی از کارهای کاربردی و خارق العاده یی قابل انجام هستند. برای مثال، روی صفحه وب مورد نظر خود که اسکرین گرفته اید میخواهید نکاتی اضافه کرده و برای کسی بفرستید به راحتی با قلم جادویی   این کار را انجام دهید.

نوت 9 سامسوسنگ

یک قابلیت جالب نظر، smart select  در نوت 9 سامسونگ است که شما به صورت عادی می توانید متنی را که قابل کپی کردن نیست، مثل عناوین در اینستاگرام یا پست ها و ... قلم سامسونگ براحتی کپی کرده و شما می توانید استفاده نموده یا به اشتراک بگذارید.

 

پیامکها قابل برنامه ریزی هستند

نوت 9 سامسوسنگ

با قابلیت مسنجری در گلکسی ، شما می توانید به شخص مورد نظر خود یک موضوع بفرستید، در قالب  یک ایمیل. شما همچنین می توانید دست خط خود را با قلم نوت 9 سامسونگ به تکست تبدیل نمایید.

با این قابلیت بسیار کاربردی شما می توانید تمامی پیام های خود را مورد نظر قرار داده باشید. وقتی پیام مورد نظر خود  را می خواهید ارسال نمایید، در قسمت + در پیام ها وقتی روی قسمت schedule a text message  کلیک نمایید یک تقویم برای شما باز می شود و شما می توانید زمان دقیقی که حتی می خواهید این تکست ارسال شود مشخص نمایید و این پیام ذخیره شده و در زمانی که شما مشخص نموده اید فرستاده می شود.

یک کاربرد سامسونگ نوت 9، در زندگی روزانه همه ما  می تواند مورد استفاده قرار گیرد:

ارسال یک پیام برنامه ریزی شده در وقتی که شما می خواهید برای شام  با خانواده وقت بگذارید با این عنوان که "شب شما را ملاقات خواهم کرد" .

یا برای تولد هر شخص در تاریخ مشخص تبریک ارسال شود تا ارتباطتان صمیمی تر حفظ بماند. با این وجود آیفون این ویژگی را لحاظ نکرده است، شما می توانید، یک برنامه از آیفون خریداری نموده که هزینه ماهیانه دارد.

 

قابلیت glove mode در سامسونگ نوت 9

قابلیت تاچ قدرتمند سامسونگ برای کسانی که می خواهند با دستکش کار کنند یا در فصل سرما قابلیت استفاد ه از تاچ را نیز فراهم می نماید.

همچنین تاچ سامسونگ نوت 9 این قابلیت را دارد که وقتی صفحه روشن از برخورد ناگهانی کیف یا دست به صورت غیر ارادی جلوگیری نموده و مانع از این می شود که برای مثال، از تماس با کسی که مورد نظر نیست یا عوض شدن یک تیک به صورت ناگهانی جلوگیری کند.

نوت 9 سامسوسنگ

برای انجام این تنظیمات:

Glove mode:

Touché sensivity => glove mode

جلوگیری از لمس تصادفی:

Setting => display => block accidental touches

گذاشتن قفل گوشی های مختلف در مکان های مورد اعتماد شما

نوت 9 سامسونگ  هر اسمارت فونی  که شناسایی شما به عنوان مالک گوشی را در نظر دارد، با مدل های مختلف مثل پین ، اثر انگشت ، پسورد ، تطابق صدا و صورت.

با ویژگی  smart lock در گوشی نوت 9 سامسونگ شما می توانید ، در مناطقی که احساس می کنید، مورد اعتماد شما است مانند محل کار یا آپارتمان شما و یا منزل دوست مورد نظر خود، به صورت unlock و بدون قفل می ماند .

  ترجمه : موبایل آباد منبع مقاله امتیازات نوت 9 سامسونگ


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات