لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

AirTag اپل برای کاربران اندرویدی دردسر ایجاد کرده است

AirTag اپل برای کاربران اندرویدی دردسر ایجاد کرده است

AirTag اپل برای کاربران اندرویدی دردسر ایجاد کرده است


رونمایی از  AirTag اپل با واکنش های مثبت زیادی روبرو شد ، اما به نظر می رسد این دستگاه منتقدان زیادی نیز داشته است.
AirTag ها برای مشخص کردن موقعیت مکانی خود از ترکیبی از پهنای باند پهن (UWB) ، بلوتوث و فناوری ارتباط نزدیک (NFC) استفاده می کنند. با کمک سایر دستگاه هایی که از تراشه U1 UWB اپل بهره می برند ، هر AirTag می تواند نقشه ای از مکان دقیق خود ایجاد کند. با این حال ، آنچه آن را از سایر ردیاب ها جدا می کند فقط سخت افزار آن نیست بلکه ادغام آن با برنامه Find My اختصاصی اپل نیز هست. در حالی که فقط برخی از مدل های آیفون می توانند از قابلیت های کامل AirTag استفاده کنند ، دستگاه های اندرویدی کلاً شانس ندارند زیرا برنامه Find My در دسترس آنها نیست - یا هر دستگاه دیگری غیر از Apple برای این موضوع.

 


ایرتگ وسیله ای برای افراد سوء استفاده کننده


هنگامی که دستگاه ردیابی برای اولین بار اعلام شد ، اپل اطمینان حاصل کرد که هیچ گونه سوء استفاده از  AirTag  صورت نخواهد گرفت، اما با بررسی جزئیات این مسئله AirTag می تواند ابزاری مقرون به صرفه برای سوءاستفاده کنندگان باشد تا زنجیره قربانیان خود را نگه دارند و به راحتی می توان از این وسیله سوء استفاده کرد.


همانطور که  اپل توضیح می دهد ، هر AirTag مجهز به انواع اقدامات جلوگیری از ضرر است ، از جمله اینکه در صورت لزوم می تواند با دستگاه های خارج از اکوسیستم اپل ارتباط برقرار کند. این بدان معناست که وقتی AirTag گمشده به یک کاربر Android راه پیدا می کند ، می تواند اطلاعاتی را ارسال کند که به آنها کمک می کند آن را به صاحبش برگردانند. البته این تنها در برخی شرایط ممکن است اتفاق بیفتد زیرا کاربران اندروید هنوز به سرویس Find My اپل دسترسی نخواهند داشت و این امر باعث می شود خودشان AirTag را ردیابی نکنند.


AirTags فقط با استفاده از NFC می تواند با دستگاه های Android ارتباط برقرار کند و اتصال بسیار محدودی است. قرار دادن و نگه داشتن قسمت سفید AirTag در مقابل تلفن هوشمند اندرویدی ، نوتیفیکیشنی را به تلفن وارد می کند که کاربران می توانند روی آن ضربه بزنند. این منجر به وب سایتی می شود که کاربران می توانند اطلاعات مربوط به AirTag مانند شماره سریال آن را مشاهده کنند. اطلاعات تماس مالک را می توان در اینجا مشاهده کرد مشروط بر اینکه آنها آن را تنظیم کرده و AirTag را در حالت گمشده قرار دهند.

 


گفته می شود که حالت گمشده با "هر دستگاهی که دارای NFC باشد" کار می کند ، بنابراین ، از لحاظ تئوری ، کاربران می توانند از آن با رایانه های لوحی با قابلیت فعال کردن NFC ، هیبریدهای دو در یک یا تلفن های هوشمند که روی سیستم عامل های دیگر کار می کنند استفاده کنند. جدا از مشاهده اطلاعات AirTag ، هیچ ویژگی کاربردی در دسترس کاربران آندروید که احتمالاً امیدوار به استفاده از دستگاه ردیابی اپل هستند ، وجود ندارد. با این حال ، برای کاربران اپل ، استفاده از فراتر از تعیین مکان موارد بی جا ، با AirTags می تواند برای برخی از اهداف هوشمندانه جایگزین نیز استفاده شود .

 

سخن آخر 


همانطور که در این مطلب از موبایل آباد گفته شد، می توانید به راحتی عکس ها را به متن تبدیل کنید و سپس آن ها را به فرمت مورد نظر تبدیل نمایید. امید واریم از این مطلب از موبایل آباد لذت برده باشید. همچنین اگر گوشی شما با مشکل مواجه شده، می توانید با کلیک بر روی ثبت درخواست تعمیرات از مشاوران ما در موبایل آباد مشاوره ی رایگان دریافت نمایید.


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات