اچ تی سی طی شکست های متعدد در بازار گوشی های هوشمند احتمالا به زودی از بازار چین خارج می شود.

بعد از خرید بخشی از دارایی ها و کارمندان HTC توسط گوگل هنوز مشخص نیست که چقدر در حال حاضر از دارایی های این شرکت نیز باقی مانده باشد. همچنین به نظر میرسد این شرکت تمرکز خود را بر روی فناوری های مرتبط با واقیعت مجازی گذاشته است. این شرکت در سال گذشته تصمیم گرفت از بازار هند خارج شود و خبر های اخیر نشان میدهد که خروج از بازار چین به زودی رخ میدهد.

گزارشات نشان میدهد گوشی های htc دیگر در فروشگاه های معتبر چینی مانند JD.cpm,Tmall دیده نمیشود. حساب کاربری رسمی شرکت در weibo میگوید حذف محصولات در راستای اهداف بلند مدت شرکت برای کسب و کار در بازار چین بوده است. در حین حال دستگاه هایی مانند هدست واقعیت مجازی VIVE تنها از طریق فروشگاه رسمی در شنژن به فروش میرسد.

عدم وجود تایید نهایی توسط مدیران HTC میتوان پیش بینی کرد که رخداد های ایجاد شده در جهت خروج کامل از بازار چین باشند. Htc به دنبال کاهش و کم کردن فعالیت ها بخش گوشی است و این فرایند را میتوان با توجه به تعداد پایین گوشی های عرضه شده در سال گذشته متوجه شد. همچنین دیگر فعالیت ها مانند عقب افتادن آپدیت به اندروید پای در گوشی های HTC و کمبود محصولات در فروشگاه های متعدد همگی نشان دهنده ی کاهش فعالیت این شرکت هستند.

در نتیجه نمیتوان نتیجه گیری کرد که htc برنامه ای کوتاه مدت برای خروج کامل از بازار جهانی گوشی را به همراه داشته باشد. در حال حاضر آنان بر روی نسخه بعدی گوشی اکسدوس کار میکنند که به عنوان گوشی بلاک چینی اچ تی سی شناخته میشود.

همچنین گوشی هایی که به صورت هاب هوشمند 5G در دستور کار شرکت htc قرار دارند به زودی در آمریکا شمالی , اروپا و استرالیا عرضه خواهد شد.

منبع خبر