مدیر عامل شرکت one pluse تایید کرد که One pluse 7 pro با حافظه ذخیره سازی فوق العاده سریع UFS 3.0 معرفی و به بازار عرضه میگردد.

اولین گوشی هایی که از این حافظه سریع (UFS 3.0 ) بهره میبرند سامسونگ گلکسی فولد و نسخه ی گلکسی اس 10 5G میباشند. طبق توییت پیت لاو مدیر عامل شرکت one pluse انتظار میرود سری هفت one pluse با این نوع حافظه ی پر سرعت (UFS 3.0) معرفی خواهند شد. گوشی One pluse 7 pro با حافظه ی فوق العاده سریع UFS 3.0 عملکرد سریع تری را در مقایسه با گوشی های هوشمند هم رده ای خود خواهد داشت.

این حافظه بسیار سریع از پهنای باندی دو برابر بیشتر و سرعتی بیشتر از 2.9 گیگابایت بر ثانیه خواهد داشت همچنین این نوع از حافظه انرژی کم تری مصرف میکنند و پر سرعت تر از حافظه های 1.2 گیگابایت بر ثانیه ای UFS 2.1 و حافظه های قدیمی eMMC هستند که متأسفانه بعضی از گوشی های هوشمند ارزان قیمت هنوز با این مشخصات به بازار عرضه میشوند.

زمانی که گوشی های هوشمند از حافظه ی ذخیره سازی پر سرعت بهره میبرند به طور عجیبی متوجه سرعت عملکرد خوب گوشی خواهید شد. شرکت onepluse بر توسعه حافظه ی ذخیره سازی پر سرعت UFS 2.0 اصرار زیادی داشت و پس از آن نیز این روند را ادامه داد همچنین پرچم داران آینده one pluse 7 و One pluse 7 pro با حافظه فوق العاده سریع UFS 3.0 به بازار عرضه میشوند.

سامسونگ در اوایل سال جاری تولید حافظه ی ذخیره سازی پر سرعت UFS 3.0 را آغاز کرد . هنوز نمیتوان به طور قطعی گفت که این نوع حافظه چه مقدار در عملکرد سرعتی گوشی میتواند تاثیر گذار میباشد. سرانجام مجبوریم تا 24 اردیبهشت ماه یعنی تاریخ رونمایی گوشی های جدید one pluse منتظر بمانیم تا ببینیم این پرچم داران با چه مشخصاتی به بازار عرضه خواهند شد.

منبع خبر