لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعمیروتعویض ال سی دی گلکسی A71

تعمیروتعویض ال سی دی گلکسی A71

اگر در نمایشگر گوشی گلکسی A71 شما،آثار شکستی،سیاه شدن صفحه، خطوط ولکه‌های رنگی، پرش تصویر دیده می‌شود؛ این مقاله را از دست ندهید.
گلکسی A71 سامسونگ،این میان‌رده تازه‌نفس با نمایشگر 6.7 اینچی سوپرامولد کیفیت خارق العاده‌ای به کاربران ارائه می‌کند و در مقابل رقبای پرچم‌دارش،حرفی برای گفتن دارد.
نمایشگر Infinity-o گلکسی A71  الترا واید با نسبت 87.4درصدی نسبت به بدنه، علاوه بر جلوه ظاهری ویژه‌ای که به دستگاه بخشیده، لذت تماشای فیلم را دوچندان کرده‌است.


همان‌طور که می‌دانید نمایشگرها علاوه‌بر اهمیت ویژه‌ای که در تلفن‌های همراه دارند بیشتر از بخش‌های دیگر در معرض آسیب هستند؛ که کمپانی سامسونگ به  خوبی به این مسئله توجه کرده و برای کاهش این آسیب‌ها از گوریلاگلس 3 به عنوان محافظ صفحه کمک گرفته است.
البته ناگفته نماند که وجود این محافظ تنها برای کاهش آسیب‌های احتمالی بوده و به معنای مقاومت دستگاه در مقابل همه آسیب‌ها نیست؛ باتوجه به فناوری ساخت ویژه نمایشگرهای A71 سامسونگ، از حساسیت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردارند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند. 

 


همین حالا گوشیتو تعمیرکن

گلس شکسته یا ال‌سی‌دی!؟

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که کاربران پس از شکستن صفحه نمایش تلفن‌همراه‌شان به آن برمی‌خورند این است که( گلس گوشی آسیب دیده یا ال‌سی‌دی؟) و این عدم آگاهی کاربران  از بخش‌های مختلف نمایشگر و علائم مهم آسیب‌دیدگی سبب کلاه‌برداری‌های بسیار زیادی شده‌است.
برای پاسخ به این سوال لازم است توضیح مختصری از قسمت‌های تشکیل‌دهنده نمایشگرها بیان کنیم.


به‌طور کلی صفحه نمایش همه گوشی‌های هوشمند از 3بخش گلس،تاچ و ال‌سی‌دی تشکیل شده و تاچ و ال‌سی‌دی با وجود اینکه 2 بخش جدا با وظایف متفاوت‌اند اما به صورت یک پکیج متصل و وابسته به یکدیگر هستند و در صورت بروز هر گونه آسیب در هر یک از این بخش‌ها، هردو قسمت تحت شعاع قرار گرفته وتعویض می‌شوند.
واما گلس چیست؟ گلس در واقع یک لایه محافظ است که روی تاچ و ال‌سی‌دی قرار می‌گیرد و نسبت به بقیه بخش‌‌ها بیشتر  در معرض آسیب است.

شرایط تعویض گلس گلکسی A71 

زمانی که تلفن همراه شما در اثر ضربه و فشار آسیب ببیند و آثار شکستگی در نمایشگر دیده ‌شود؛ پیش از هر اقدامی ابتدا عملکرد تاچ و ال‌سی‌دی را به‌طور کامل بررسی کنید.
اگر تاچ و ال‌سی بدون هیچ خللی عملکرد سابق خود را داشتند،خوشبختانه تنها آسیب به گلس وارد شده و با هزینه نسبتا کمتر قابل تعویض است.البته ناگفته نماند که تعویض گلس نیز به تخصص و تجهیزات به‌روز دارد و مراجعه به مرکز تخصصی تعمیرات موبایل برای تعویض گلس الزامی است.

شرایط تعویض تاچ و ال‌سی‌دی

همان‌طور که پیش‌تر درمورد اتصال تاچ و ال‌سی‌دی مسائلی را  بیان کردیم هرگونه خلل در هرکدام منجر به تعویض هر دو قطعه می‌شود.

  مشاهده خطوط و لکه‌های رنگی

این حالت در ابتدا برای کاربران کمی گنگ وگیج کننده‌ است.زیرا آثار شکستگی در ظاهر دستگاه  دیده نمی‌شود و ال‌سی‌دی به‌نظر سالم است اما به محض روشن شدن صفحه‌نمایش خطوط و لکه‌های رنگی درنمایشگر دیده می‌شود. درصورت مشاهده این علائم ال‌سی‌دی دستگاه نیاز به تعویض دارد.

سیاه شدن صفحه‌نمایش

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی ال‌سی‌دی، سیاه شدن نمایشگراست که دراین‌صورت متاسفانه ال‌سی‌دی دستگاه سوخته و نیاز به تعویض دارد. البته سیاه‌شدن صفحه نمایش گاهی براثر اختلالات مربوط به بورد بوجود می‌آید و نیاز به تعویض ال‌سی‌دی نیست.   

جاافتادن تاچ

گاهی ال‌سی‌دی از نظر ظاهری کاملا سالم بنظر می‌رسد و محتوا را بدون هیچ خللی نمایش می‌دهد؛اما تاچ عمل نمیکند یا در بخش‌هایی جا می‌افتد که دراین شرایط نیز تعویض ال‌سی‌دی الزامی است.

پرش تصویر

یکی دیگر نشانه‌های خرابی ال‌سی‌دی،پرش تصویر است؛دراین حالت نیز هیچ نشانه‌ای در ظاهر دستگاه وجود ندارد و تاچ هم مانند سابق عمل می‌کند اما نمایشگر در هنگام نمایش محتوا با پرش تصویر همراه است.دراین حالت نیز تنها راه چاره،تعویض ال‌سی‌دی می‌باشد.

کلام‌پایانی

مهم‌ترین اقدام پس از تشخیص خرابی ال‌سی‌دی، انتخاب مرکز تعمیرات تخصصی تلفن‌همراه است.باتوجه به فناوری ساخت ویژه  و قیمت بالای ال‌سی‌دی‌های گلکسی A71، سواستفاده و کلاه‌برداری در تعمیرات این قطعه بسیار شایع است و برخی تعمیرکاران با سواستفاده از عدم آگاهی کاربران با تعویض ال‌سی‌دی A71 با ال‌سی‌دی‌ ‌های درجه 2و3 ، نه تنها کمکی به دستگاه آسیب‌دیده نمی‌کنند بلکه سبب مشکلات جبران‌ناپذیری خواهند شد.
 برخی تعمیرکاران دیگر نیز به دلیل عدم تجربه و تخصص کافی، باز هم برای تلفن همراه شما دردسرساز خواهند بود.
درنتیجه  برای تعویض و تعمیر ال‌سی‌دی‌های گلکسی A71 حتما به مرکز تعمیرات مجهز و تعمیرکار مجرب و کاربلد مراجعه کنید. 

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات