لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

تعمیر و تعویض باتری آیفون 6

تعمیر و تعویض باتری آیفون 6

اگر به دنبال راهی برای حل مشکل تخلیه سریع شارژ باتری آیفون 6 خود هستید؛ صفحه درستی را انتخاب کرده‌اید.
خرابی باتری کابوس همه کاربران گوشی‌های هوشمند بوده است‌ و همواره به‌دنبال راهی برای پیشگیری از این مشکل هستند اما کاهش ظرفیت باتری بخش جدایی ناپذیر باتری‌های لیتیوم پلیمری است و پس از مدتی کاربران با این کاهش ظرفیت روبه رو خواهند شد. اما برخی عوامل این مشکل را تشدید می‌کند.  
ما در این مقاله به بررسی دلایل و علایم خرابی باتری آیفون 6 و راه‌حل‌های این مشکل می‌پردازیم.


آیفون 6 از باتری لیتیوم یونی با ظرفیت 1810 میلی آمپر ساعت بهره می‌برد که در حالت استندبای 250 ساعت در شبکه 3G و 14 ساعت کالمه پیوسته در شبکه 3G دوام می‌‌آورد.
ماهیت باتری‌های لیتیوم یونی به این صورت است که پس از مدتی استفاده عمر آن‌ها کاهش یافته و عملکرد سابق را ندارند.این کاهش ظرفیت غیرقابل اجتناب است اما می‌توان با کنترل عوامل موثر این روند را به تعویق انداخت. 

‌چه عواملی در خرابی باتری آیفون 6 موثر است؟

حرارت : استفاده طولانی مدت از گوشی، استفاده از گوشی در حالت شارژ شدن یا قرارگیری مستقیم در معذرت حرارت بالا سبب خرابی باتری آیفون6 می‌شود.در واقع حرارت زیاد مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در خرابی باتری است.
شارژرهای غیراورجینال: گاهی کاربران برای صرفه‌جویی در هزینه از شارژرهای غیر اورجینال و درجه 2و3 برای شارژ کردن آیفون6 خود استفاده می‌کنند که این عمل سبب خراب شدن باتری می‌شود.
شارژ باتری: برخی کاربران به شارژ کردن مداوم باتری حتی زمانی که نیازی به شارژ شدن ندارد عادت کرده‌اند که این عادت غلط سبب استهلاک و خرابی باتری ایفون 6 می‌شود.


 برخی افراد دقیقا نقطه مقابل قرار دارند و تا آخرین لحظه و زمانی گوشی خاموش شود از آن استفاده می‌کنند. این عادت نیز غلط بوده و سبب خراب ‌شدن باتری می‌شود.به طور کلی استفاده از گوشی  زیر 20% عادت غلطی بوده و به مرور زمان به باتری اسیب می‌رساند.
هم‌چنین استفاده مکرر پاوربانک و شارژهای فندکی و شارژ و دشارژ شدن مداوم باتری در کاهش عمر باتری‌ها موثر هستند.

چه زمانی باتری آیفون 6 به تعویض احتیاج دارد؟

اگر در آیفون 6 شما علائمی نظیر تورم باتری،خاموش شدن ناگهانی در حالت شارژ بالا، تخلیه سریع شارژ یا روشن ماندن تنها در حالت شارژ دیده  می‌شود؛ متاسفانه باتری آیفون شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد. 
البته گاهی عواملی چون ایرادهای نرم‌افزاری، اپلیکیشن‌های سنگین و مخرب و از همه مهم‌تر سرما در تخلیه سریع شارژباتری تاثیر می‌گذارند و نیازی به تعویض باتری نیست. 

پیش از هر اقدامی به مسیر Setting->>Battery->>Battery Health->>Maximum Capacity  مراجعه کرده و از سلامت باتری آیفون خود مطمئن شوید؛ اگر در قسمت Battery Health با عبارت Service مواجه شدید یا در قسمت Battery Health، سلامت باتری شما زیر 80% بود؛ ظرفیت باتری آیفون شما کاهش یافته و نیاز به تعویض باتری دارد.


متاسفانه برخی تعمیرکاران سودجو با سو استفاده از عدم  آگاهی کاربران از باتری آیفون 6 و علایم و دلایل خرابی آن با دریافت هزینه گزاف اقدام به تعمیر دستگاه شما خواهند کرد و گاها با تعویض باتری آیفون شما با باتری غیر اورجینال یا درجه 2 و3 سبب مشکلات بیشتر در دستگاه شما خواهند شد در نتیجه برای تعمیر باتری آیفون 6 خود به مرکز تعمیرات امن و متخصص مراجعه نمایید.

کلام پایانی

در این مقاله قصد داشتیم با بررسی عوامل موثر در خرابی باتری آیفون 6 و معرفی راه‌های پیشگیری از ایجاد این قبیل خرابی‌ها در نگه‌ باتری آیفون شما سهیم باشیم. 
امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه برای ما بنویسید.  


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات