مقدمه

دوستان و همراهان موبایل‌آباد سلام!

امروز در خدمت شما هستیم با یک مقاله آموزشی درباره تعویض و تعمیر ال سی دی گلکسی A20 سامسونگ؛ تیم موبایل آباد در مقاله  نقد و بررسی گلکسی A20 سامسونگ این گوشی میان‌رده را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است. به طور کلی این گوشی میان‌رده برای مصارف روزمره و معمولی می‌باشد ( طبعا جنس به کار رفته در آن مانند پرچمداران سامسونگ در سطح عالی نیست ) و افراد زیادی نیز از این گوشی استقبال کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا مشکلات تاچ و ال سی دی گلکسی A20 سامسونگ را برای شما عزیزان شرح دهیم.

 

چگونه تاچ و ال سی دی گلکسی A20 آسیب می‌بیند؟!

برای پاسخ به این سوال، آن را دسته‌بندی می‌کنیم:

 • آسیب به تاچ و ال سی دی گلکسی A20 با ضربه یا برخورد اجسام

 • همانطور که در نقد و بررسی گلکسی A20 سامسونگ گفته شد، سایز صفحه آن 6.4 اینچ است و برای یک‌دسته استفاده کردن خیلی مناسب نیست! بنابراین ممکن است خیلی از افراد موقع استفاده کردن از این گوشی میان‌رده با یک دست، بوسیله یک شوک آن را به زمین انداخته باشند و ... . حالا مسئله این است که پس از برخورد ضربه به ال سی دی و تاچ گلکسی A20 سامسونگ، چه حالت‌هایی برای آن رخ می‌دهد؟!

  • بخشی یا همه‌ی قسمت‌های ال سی دی از کار می‌افتند: در این حالت گوشی شما الزاما نیاز به تعویض ال سی دی دارد؛ اما یکی از مسائلی که وجود دارد، این است که ال سی دی و تاچ اسکرین گوشی‌های نسل جدید از جمله Galaxy A20 سامسونگ، روی هم چسبیده‌اند و در اصل یک پکیج حساب می‌شوند. درنتیجه باید هر دو آن‌ها تعویض شوند.

  • حالت دوم این است که ال سی دی آسیب نبیند اما تاچ اسکرین دچار مشکل شود که در این صورت نیز نیاز به تعویض هر دو دارید.

  • در حالت سوم که خوش‌بینانه‌ترین حالت است، گلس روی ال سی دی ترک بر می‌دارد اما ال سی دی و تاچ کاملا سالم هستند. در این حالت فقط ظاهر گوشی دچار مشکل می‌شود اما هزینه تعویض گلس آن به مراتب کمتر از تعویض ال سی دی و تاچ اسکرین است. دقت کنید که اینجا منظور از گلس، شیشه‌ی محافظی است که خود کارخانه روی ال سی دی چسبانده!

   

 •  آسیب به ال سی دی و تاچ اسکرین گلکسی A20 با آبخوردگی

 • آبخوردگی یا نفوذ مایعات به بخش های حساس گوشی، در خیلی از مواقع مشکلات بدی ایجاد می‌کنند و در بیشتر موارد تعمیرکار مجبور به تعویض قطعه می‌شود. در نتیجه اگر گلکسی A20 شما دچار آبخوردگی شده است، حتما آن را نزد تعمیرکاران ماهر و با تجربه ببرید تا از صحت عملکردشان مطمئن باشید.

   

  آیا برای تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی A20، قطعه‌ی اصل پیدا می‌شود؟!

  به سوال خوبی اشاره کردید! در بازار 3 نوع تاچ و ال سی دی برای تعویض وجود دارند:

 •  درجه 1 ( اصل ): برای این دسته از قطعات، اصلا حرفی برای گفتن نمی‌ماند چراکه دقیقا همان قطعاتی هستند که از ابتدا روی گوشی‌تان بوده‌اند!

 • درجه 2 ( طرح اصلی ): این دسته از قطعات که به High Copy هم معروف هستند، فقط در صورتی پیشنهاد می‌شوند که قطعات اصل در بازار موجود نباشد. بازدهی این قطعات حدود 80 درصد است و عمرشان هم تا حدی از قطعات اصلی کمتر است. ( البته قیمت‌شان نیز کمتر است! )

 • درجه 3 و 4: این دسته از قطعات را اصلا پیشنهاد نمی کنیم زیرا یا قطعات نو و در عین حال بی کیفیت و یا قطعات درجه 2 کارکرده هستند! بازدهی و طول عمر این قطعات در سطح پایینی قرار دارد.

 •  

  چگونه تاچ و ال سی دی اورجینال را از بقیه تشخیص دهیم؟!

  تعویض ال سی دی گلکسی a20

  در منابع و وبسایت‌های مختلف روش‌های زیادی برای تشخیص تاچ و ال سی دی اصل با غیره ذکر شده است؛ اما بیشتر این روش‌ها فقط به درد تعمیرکارها می‌خورد. ما در اینجا فقط روش مقایسه را به شما پیشنهاد می‌کنیم! یعنی یک گوشی با ال سی دی اصل را در کنار گوشی تعمیر شده قرار دهید و کیفیت محتوا را در نور یکسان مقایسه کنید. ر غیر این صورت باید گوشی توسط یک تعمیرکار باز گردد و تشخیص داده شود.

   

  شرایط تعویض و تعمیر تاچ و ال سی دی گلکسی A10 در بازار چطور است؟!

  تعمیر و تعویض ال سی دی galaxy a20

  در حال حاضر وضعیت به گونه‌ای است که افراد سودجو و فرصت‌طلب سعی می‌کنند پس از بررسی گوشی، حقیقت را به مشتری نگویند و در ازای کارهای ساده، مبالغ بالا دریافت کنند. یا در موارد بسیاری دیده شده است که برخی تعمیرکاران تاچ و ال سی دی طرح اصلی یا حتی درجه 3 را به‌نام اصل به مشتری می‌فروشند. این کارهای غیراخلاقی باعث شده است که اعتماد کاربران و مشتری‌ها به صنف تعمیرکاران تلفن همراه از بین برود. بنابراین شما می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبر و باسابقه جهت تعویض و تعمیر قطعات گوشی خود مراجعه بفرمایید.

   

  جمع‌بندی

  تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی a20

  هدف ما از این مقاله، آگاهی شما نسبت به وضعیت خرابی تاچ و ال سی دی گلکسی A20 سامسونگ بود تا در زمانی که نیاز به تعمیر تاچ و ال سی دی گلکسی A20 داشتید، بهترین و مناسب‌ترین تصمیم را بگیرید.

  اگر در این خصوص تجربه‌ای داشتید که دانستن آن برای بقیه افراد هم می‌تواند مفید باشد، در پایین همین مطلب برای ما بنویسید.

  سپاس از همراهی شما!