لوگو موبایل آباد
صفحه اصلی موبایل آباد تماس باما

7 روش برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی

7 روش برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی

تصور کنید در حال استفاده از گوشی هوشمند خود هستید، هشدار Low Battery در صفحه نمایشگر پدیدار می‌شود.گوشی خود را به منبع انرژی متصل می‌کنید اما  شارژ نمی‌شود و همچنان پیغام هشدار باتری ضعیف روی نمایشگر خودنمایی می‌کند؛ برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی خود چه اقدامی ‌کنید؟


همان‌طور که میدانید گوشی‌ها نیز مانند انسان‌ها احتیاج به دریافت انرژی دارند، در غیر این صورت امکان هیچ فعالیتی را نخواهند داشت؛ درنتیجه  شارژ نشدن گوشی، دردسرهای زیادی برای شما به‌دنبال خواهد داشت. 
در اینجا  راه‌های حل مشکل شارژ نشدن گوشی‌های هوشمند را بررسی خواهیم کرد.

از سلامت شارژر اطمینان حاصل کنید.

پیش از هر تصمیمی، از یک شارژر دیگر برای شارژ کردن باتری کمک بگیرید. گاهی خرابی کابل، آدابتور یا سوکت شارژ، سبب شارژ نشدن موبایل شما می‌شود و هیچ ارتباطی به خرابی موبایل و باتری ندارد.

 

همین حالا گوشیتو تعمیرکن

آیا در پریز، جریان برق  وجود دارد؟ 

 فراموش نکنید که از سلامت و وجود جریان برق در پریزی که قصد دریافت انرژی از آن را دارید، اطمینان حاصل کنید؛ چراکه گاهی خرابی یا عدم وجود جریان برق در پریز مورد نظر سبب شارژ نشدن دستگاه شما می‌شود. 

پورت را از آلودگی و گرد و غبار پاکسازی کنید!

بی شک همه شما حداقل یکبار به پورت USB یا همان سوکت شارژ پایین دستگاه دقت کرده‌اید و متوجه وجود گرد و غبار و و آلودگی در این بخش شده‌اید.


گاهی این آلودگی‌ها سبب قطع ارتباط دستگاه با جریان برق می‌شود و عمل شارژ گوشی صورت نمی‌گیرد و شما فکر می‌کنید که باتری گوشی خراب شده و نیاز به تعمیر دارد.درصورتی که با کمک پاک‌کننده مدارات الکترونیکی یا جسمی ظریف مانند گوش‌پاک‌کن‌ها به این اختلال پایان خواهید داد.

 ریستارت کنید!

شاید به نظر کمی عجیب و دور از ذهن باشد؛ اما حل بسیاری از مشکلات نرم‌افزاری اسمارت‌فون‌ها با یکبار ریستارت دستگاه حل خواهد شد.
گاهی شارژ نشدن گوشی، ناشی از هنگ کردن دستگاه بوده و با یکبار خاموش و روشن کردن مجدد دستگاه، این مشکل رفع خواهدشد.

سیستم عامل گوشی را آپدیت یا دانگرید کنید!

حدالامکان دستگاه خود را به جدیدترین سیستم‌عامل ارتقاء دهید؛ چراکه گاهی آپدیت نبودن سیتم عامل سبب بوجود آمدن برخی مشکلات نرم‌افزاری خواهد شد.
همچنین برخی لگ‌ها نیز ناشی از آپدیت سیستم‌عامل‌هاست که در این حالت باید سیستم عامل خود را دانگرید( بازگردانی به سیستم‌عامل قبلی) کنید.  

تعمیر یا تعویض سوکت شارژ

گاهی مشکل بوجود آمده کمی جدی تر بوده و نتیجه خراب‌شدن سوکت شارژ دستگاه است.این مشکل اغلب به دلیل عدم ارتباط درست شارژر با پورت شارژ دستگاه رخ می‌دهد.
خراب‌شدن پورت شارژ براثر عواملی نظیر کشیده شدن ناگهانی شارژر از گوشی،ضربه، عدم استفاده از شارژرهای اورجینال و استاندارد، به زور جا زدن کابل USB به گوشی، مجاورت مستقیم با رطوبت یا سقوط از ارتفاع دچار آسیب شده در اغلب موارد نیاز به تعویض فلت شارژ است. 

تعویض باتری؛ آخرین راه حل ممکن! 

اگر هیچ‌ یک از روش‌های بیان شده کارساز نبودند، به احتمال بسیار زیاد باتری دستگاه دچار آسیب شده و نیاز به تعویض دارد.

اگر باتری گوشی شما قابل دسترسی بود، شما می‌توانید با تهیه یک باتری اورجینال و باکیفیت، عمل تعویض باتری را خودتان در خانه انجام دهید.
اما در صورتی که باتری گوشی غیر قابل دسترسی باشد؛ باید از یک تعمیرکار متخصص و کاربلد تقاضای کمک کنید.  

 

تعمیر آسان و سریع تلفن همراه

نتیجه‌گیری

بی شک بسیاری از شما، مشکل شارژ نشدن باتری گوشی را تجربه کرده‌اید؛ که این مشکل به دلایل متفاوت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رخ می‌دهد و به هیچ عنوان مسئله عجیب و غیرقابل حلی نیست.
اما مسئله مهمی که در اینجا حائز اهمیت است؛ سپردن دستگاه به مرکز تعمیرات مجهز و متخصص، برای تعمیر گوشی خواهدبود.
تا با تجربه و تخصصی که دارند گوشی شما را به درستی عیب‌یابی نموده و با بروز ترین تجهیزات و قطعات اورجینال و باکیفیت، اسمارت‌فون شما را تعمیر کنند. 

 

 


لینک مقاله کپی شد
میانگین امتیاز این مقاله 0 امتیاز از 5

دیدگاه و امتیاز شما

با بیان دیدگاه و نظرات سازنده خود، ‌موبایل آباد را در جهت ارائه مقالات با کیفیت بالاتر یاری فرمایید.

امتیاز شما
ثبت درخواست تعمیرات